Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

TAG

Partia demokratike proteste

Deputetja e PD jep një lajm shumë të keq nga Londra

Deputetja e Partisë Demokratike, Fatbardha Kadiu mori pjesë në aktivitetin e organizuar nga partia e Tereza May në Londër, me temë “Mbi gjithëpërfshirjen dhe...

Seancë ‘e nxehtë’ parlamentare, PS interpelancë URGJENTE me ministren e Shëndetësisë, ç’pritet të ndodhë

Rreth orës 10.00 pritet të nisë seanca e radhës në parlament. Kuvendi ka publikuar rendin e ditës, në të cilën janë...

‘Ora e fitores po afron’, Berisha për protestën nesër

“Nesër ditë e madhe”, kështu e cilëson Sali Berisha protestën e nesërme që do të organizohet nga opozita e bashkuar përpara Parlamentit. ...

‘Keni 1001 mënyra më të këndëshme me humb kohën nesër’, deputeti socialist ironizon protestën e opozitës

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu përmes një statusi në Facebook, ironizon protestën e opozitës ditën e nesërme kundër zgjedhjes së kryeprokurorit të ri...

Basha paralajmëron ashpër Ramën: Nëse nesër tenton puçin, dije se kostoja do jetë e madhe

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në përfundim të mbledhjes me aleatët në selinë e PD-së, ka paralamëruar kryeministrin Edi Rama të mos shkelë...

PD nis protestat kundër qeverisë, Basha njofton datën kur do të nxjerrë njerëzit në rrugë

Partia Demokratike ka vendosur që të nisë protestat kundër qeverisë së kryeministrit Edi Rama, e cila është në muajt e fundit të saj. ...

Doktor Halim Kosova me një detyrë të rëndësishme në PD

Ethet që po kalojnë gjyqtarët dhe prokurorët, do t‘u duhet t’i përjetojë dhe çdo individ që ka ambicie të jetë kandidat për deputet nën...

Basha për letrën e Ramës: Kam largpamësi të thellësisë shqiptare e të cilësisë europiane

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka takuar sot të tinjtë demokratë të arrestuar gjatë protestës së opozitës te Parku i Liqenit Artificial. Basha...

Arrestohet Grigles Muçollari, ish-zëdhënësja e Berishës poston videon

Pas përplasjes mes protestuesve dhe policisë gjatë  protestës së sotme në parkun e liqenit është arrestur edhe anëtari i këshillit kombëtarë të Partisë Demokratike...

Zbulohet “surpriza” e protestës së sotme kundër qeverisë

Opozita do të organizojë sot protestën e tretë brenda muajit dhjetor ku duket se do të ketë edhe surpriza. Pas risive si protesta me maska...


Lajmet e fundit