Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
4.6kmh
75 %
Die
11 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
16 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

parlamenti

Parlamenti miraton me votat e mazhorancës Eurobondin 700 milionë euro

Parlamenti ka miratuar mbrëmjen e sotme pas një seance maratonë të nisur nga paraditja dhe të shoqëruar me akuza të opozitës, Eurobondin prej 700...

Sondazhet e nxjerrin humbës, Erdogan mund të humbasë kontrollin e Parlamentit në zgjedhjet e ardhshme, 6 parti opozitare bashkohen për ta rrëzuar

Gjashtë parti të opozitës në Turqi po intensifikojnë takimet mes tyre me qëllimin për të arritur një marrëveshje bashkëpunimi për të mposhtur partinë e...

Takimi me Nikollën,Yuri Kim: Ishte kënaqësi ta uroja për zgjedhjen si Kryetare e Parlamentit, më vjen mirë që Parlamenti u kthye me forcën e...

Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një takim me kryetaren e parlamentit, Lindita Nikolla. Pas takimit, ambasadorja Kim përmes një...

Kuvendi i ri nis punën në 10 shtator, drejtuesit në vite, seancat inaguruese dhe risitë e kësaj legjislature

Më 10 shtator do të hapet legjislatura e re parlamentare. Sipas të dhënave të përpunuara nga Institutit të Studimeve Politike (ISP) për herë të...

Analisti politik: Shqipëria 4 muaj me dy Parlamente, një i zgjedhur e një në detyrë; eksperiment unik dhe pa sens

Analisti Afrim Krasniqi shkruan për dekretin e Presidentit Ilir Meta, i cili sot firmosi vendimin për mbajtjen e seancës së parë plenare. Ajo do...

Mbledhja e parlamentit të ri, Vasili: Pa u zgjidhur 25 prilli çdo gjë do të jetë një farsë

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili përmes një postimi në rrjetet sociale ka reafuar për parlamentin e ri i cili do të...

110 MIJË euro për dy makina, Kuvendi hap tender edhe për SFUNGJERË për kolltuqet e politikanëve

Pak javë para nisjes së sesionit të ri parlamentar, Kuvendi ka hapur dy tendera, që siç duket, kanë në qendër të vëmendjes komoditetin ndaj...

Pandeli Majko “PRO” shkarkimit të Presidentit: Një votë që më rëndon shumë, Ilir Meta ka qenë pjesë e jona! Por, ka shkelur betimin e...

Ministri Pandeli Majko ka deklaruar hapur në Kuvendi, votën “pro” shkarkimit të Presidentit Ilir Meta, shkruan newsbomb.al. Nga foltorja, Majko tha se kjo votë...

Nesër votohet për shkarkimin e Metës, Lefter Maliqi tregon hapur votën: Vendin e ka mbuluar krimi në qeveri e Parlament, mos u habisni…

Ditën e nesërme në Parlamentin e Shqipërisë do të votohet për shkarkimin ose jo të Presidentit Meta, pas vendimit që mori Komisioni Hetimor.Deputeti Lefter...

Mark Marku sqaron: Mosnjohje e zgjedhjeve nuk do të thotë që s’do shkojmë në parlament

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 prillit, Mark Marku ka komentuar në emisionin “Opinion” mbledhjen e fundit të kësaj force...

Lajmet e fundit