Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
45 %
3.6kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

PARLAMENTI I RI

Kush është emri që shkon në Kuvend, nëse Sali Berisha jep dorëheqjen nga mandati i deputetit që fitoi në 25 prill?

Vendimi për të shpallur “non grata” ish-kryeministrin Sali Berisha, i njoftuar dje nga Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken, i kapi në befasi të...

Në Parlamentin e ri do jetë deputet i PD, por Agron Gjekmarkaj ka KATËR ditë “i zhdukur” nga ekranet! Çfarë ka ndodhur me analistin...

Agron Gjekmarkaj, analisti i njohur i ekraneve televizive ka karër ditë që është “fshehur” nga rrjetet sociale duke shmangur çdo dalje publike. Ndonëse ai arriti...

Shuma marramendëse: Parlamenti i ri me dyer e dritare të blinduara, deputetët nuk kursehen për sigurinë e tyre

Kur vjen puna për komoditetin e sigurinë e tyre, politikanët shqiptarë kanë treguar se nuk dinë të kursehen. Edhe pse mijëra...

Ambasadorja e BE: Reforma zgjedhore duhet të fillojë ditën e parë të parlamentit të ri

Ambasadorja e BE në Tiranë, Romana Vlahutin ishte e ftuar mbrëmjene  sotme në emisionin “Kapital” në televizionin “Vizion Plus”. Në këtë emision ambasadorja...

Komisionet në parlamentin e ri, ja si ndahen për Opozitën dhe Mazhorancën, këta janë drejtuesit e mundshëm

E shtuna e 9 shtatorit përkon me fillimin e sesionit të ri parlamentar 2017-2021. Seanca e parë konstituive do të startoj me votimin për...

Dominojnë biznesmenët dhe ish-ministrat e tranzicionit në parlamentin e ri (LISTA)

Në funksion të raporteve mbi përbërjen dhe prtishmëritë e parlamentit të ri (2017-2021) Instituti i Studimeve Politike përmes projektit monitorues 2017-2020 www.deputetim.al mbështetur nga qeveria e...

Lajmet e fundit