Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
3.6kmh
0 %
Mar
17 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

TAG

Parlamenti Evropian

“Nuk mund t i mbajmë shtetet duke pritur me dekada”, Sassoli: BE të rishikojë qasjen e anëtarësimit të Ballkanit

Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli tha se BE duhet të rishikojë procesin e antarësimit të shteteve të Ballkanit Perëndimor. Gjatë fjalës së tij në...

Zbulohet raporti i Parlamentit Evropian: Nga portalet tek televizionet e mëdha, ja kush përhap Fake-News në Shqipëri

Komiteti i Parlamentit Evropian për Çështjet e Jashtme ka përpiluar një raport mbi vërtetësinë e informacioneve që përhapin mediat në Evropë.   ...

Parlamenti Evropian aprovon Christine Lagarde si presidente të Bankës Qëndrore Evropiane

Lagarde, e cila ishte në mungesë të votave, fitoi mbështetjen e 394 eurodeputetëve, ndërsa 206 votuan kundër dhe 49 të tjerë abstenuan. ...

Parlamenti Evropian voton pro liberalizimit të vizave për Kosovën, pritet vendimi i KE-së

Deputetët e Parlamentit Europian kanë konfirmuar për herë të dytë qëndrimin e tyre pro liberalizimit të vizave me Kosovën. Vendimi përfundimtar pritet t'i kalojë...

Lajmet e fundit