Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
5.7kmh
90 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Parlamenti Europian

Parlamenti Europian ngrihet në këmbë, 1 minutë heshtje për 45 shqiptarët që humbën jetën në aksidentin tragjik

Parlamenti Europian ditën e sotme ka mbajtur një minutë heshtje në nder të viktimave të cilët humbën jetën gjatë orëve të para të mëngjesit...

Raportuesja për Kosovën në PE: Përfshirja e SHBA në dialog është shumë e rëndësishme për palët, shpresojmë që qershori të sjellë një proces të...

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka deklaruar se angazhimi SHBA-ve në dialogun Kosovë-Serbi është shumë i rëndësishëm për palët. Këtë deklaratë...

Parlamenti Europian, me shumicë votash, mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën

Parlamenti Evropian ka mbështetur me shumicë dërrmuese  votash liberalizimin e vizave për Kosovën. Raportuesja për Kosovën në këtë institucion, Viola Von Cramon, ka bërë të...

15 ‘DETYRA SHTËPIE’ për hapjen e negociatave me BE, këto janë kushtet përfundimtare të vendosura nga Parlamenti Europian (E PLOTË)

Parlamenti Europian miratoi rezolutën që e detyron Shqipërinë të plotësojë 15 kushte, në rast se dëshiron hapjen e negociatave për anëtarësimin në BE. ...

Parlamenti Europian vë ‘me shpatulla pas murit’ Shqipërinë, pa plotësuar 15 kushtet nuk ka hapje negociatash

Deputetët e Parlamentit Europian kanë vendosur që 15 kushtet për Shqipërinë të bëhen të detyrueshme para hapjes së negociatave të anëtarësimit në BE. ...

Reporteri për Shqipërinë në PE thirrje qeverisë: Anulo paketën për median! Kufizimi i lirisë është i papranueshëm

Reporteri për Shqipërinë në Parlamentin Europian, David Lega, i ka bërë thirrje qeverisë shqiptare që të anulojë paketën e medias (paketa anti-shpije). ...

Shokuese: Shqiptari lyhet me benzinë dhe i vë flakën vetes para selisë së Parlamentit Europian

Një burrë me origjinë shqiptare raportohet se është vetëdjegur ditën e sotme rreth orës 16:00 para ndërtesës së Parlamentit Europian në Strasburg. ...

Votohet qeveria e re EVROPIANE, në Parlament premtohet sërish: Ballkani Perëndimor të jetë pjesë e Evropës

Me një muaj vonesë me tre komisionerë të rrëzuar, 61-vjecarja Ursula von Der Lein kërkoi sot në Strasburg votën për qeverinë e re evropiane....

Zbardhet rezoluta e Parlamentit Europian: Refuzimi i negociatave është gabim historik, vlerësojmë Shqipërinë për Reformën në Drejtësi (DOKUMENTI)

Parlamenti Europian e quan gabim strategjik moshapjen e negociatave për integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Në rezolutën e miratur...

Parlamenti Europian ‘sfidon’ KE-në, miraton rezolutën për negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Vendimi për bisedimet të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut do të merret në Samitin e ardhshëm të BE-së në muajin maj.

Lajmet e fundit