Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

parlament

Salianji tregon vendimin e PD: Do të jemi në Parlament në shtator, nuk do i lëmë Ramës asnjë hapësirë boshe

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, ka thënë ditën e sotme se PD do të jetë në Parlament në shtator.Ai u shpreh...

Ditmir Bushati flet për herë të parë: Nuk jam pjesë e parlamentit, por do jem aktiv në politikë, kontributi im vlen (DEKLARATA)

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë nga viti 2013 deri në 2019, Ditmir Bushati, nuk do të jetë më pjesë e Kuvendit të ri që...

“Rezultati i zgjedhjeve nuk ndryshon”, Agron Shehaj: Do futemi në Parlament, PD-së i duhet një opozitë si ajo që do bëj unë

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Agron Shehaj, ka deklaruar mbrëmjen e sotme se PD do të futet në Parlament në shtator, teksa tha...

U fut në Parlament si deputet opozitar por kandidoi me PS-në në 25 prill, Halit Valteri sulmon Bashën: Të vetmet zgjedhje që fiton janë...

Deputeti Halit Valteri, i cili u fut në Parlament pasi opozita dogji mandatet por në zgjedhjet e 25 prillit kandidoi në listën e Partisë...

Mori mbi 5000 vota, por s’ishte në listë të sigurtë, Ori Nebiaj zbulon nëse do të futet në parlament: S’ka faj Vangjel Dule, unë...

Kandidatja për deputete në listën e koalicionit PD-AN në qarkun e Tiranës, Ori Nebiaj ka folur sot për zgjedhjet e 25 prillit dhe peticionin...

Të vërtetat dhe mësimet (e munguara) nga historitë me shkarkim Presidenti

Nga Afrim Krasniqi Në historinë e parlamenteve të pluralizmit ka pasur disa raste kur parlamenti dhe pozita e tij kushtetuese janë keqpërdorur për qëllime afatshkurtra...

Luljeta Bozo tregon problematikat që do ngrejë në Parlament: Shoh pensionistë në dyqan që duan, por nuk blejnë dot një portokalle

Deputetja e ardhshme e Kuvendit të Shqipërisë, Luljeta Bozo ka treguar sot se cilat problematika do të ngrejë në parlament që zëri i saj...

Fatmir Mediu dhe Vangjel Dule e konfirmojnë: Do të shkojmë në Parlament, qëndrimi ynë si opozitë do të jetë i unifikuar

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu dhe kryetari i PBDNJ-së, Vangjel Dule, kanë konfirmuar mbrëmjen e sotme se do të marrin pjesë në parlamentin...

A do të futet PD në Kuvend? Duma: Parlamenti do të na çojë në zbardhjen e krimit elektoral

Ish-deputetja e PD-së Grida Duma është pyetur mbrëmjen e sotme në Open nëse opozita do të pranojë të futet në parlament në shtator. Ajo nuk...

Deputetja e infektuar me COVID vendos skafandrën dhe merr pjesë në seancën plenare: E shëndoshë apo e sëmurë, detyra ime është e përhershme

Personat e infektuar me COVID nuk lejohen të dalin nga shtëpia për shkak se mund të përhapin koronavirusin, deputetja maqedonase Bisera Kostadinovska Stojqevska e...

Lajmet e fundit