Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Pre
11 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
15 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

park

Parku i Divjakës me pagesë, banorët përplasen me policinë, marrin përpara kabinën dhe traun

Vijojnë përplasjet mes policisë dhe banorëve, të cilët kundështojnë vendosja e kabinës dhe e traut në parkun Divjakë-Karavasta. Banorët janë përplasur me policinë dhe turma...

Angela Merkel viziton parkun e zogjve, shfaqet duke ushqyer papagajtë (FOTO)

Angela Merkei për pak ditë përmbyll mandatin e saj si kancelare e Gjermanisë. Së fundmi ajo ka vendosur të lerë zyrën, duke dale në...

Ambasada amerikane zhvendos vëmendjen nga zgjedhjet, reagon për rregullimin e parkut në Shkodër

Ndërkohë që e gjithë Shqipëria vlon nga zgjedhjet e 30 Qershorit dhe nga situata e tensionuar politike, ambasada amerikane duket se ka dashur të...

Ngjarje e rëndë trondit Gjermaninë, shqiptari vret gruan në një park

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Gjermaninë. Në shqiptar 55 vjeçar nga Kosova ka vrarë gruan e tij duke e goditur me thikë në...

Zjarr i madh në Llogara, rrezikohet Parku Kombëtar

Një zjarr raportohet të ketë rënë në Llogara. Mësohet se flakët kanë përfshirë pyllin, shumë pranë parkut të Llogarasë. Ndërkaq,...

Në Gjermani: “Monstra” gjigante prej betoni shembet me 290 kg eksploziv, do ndërtohet një park (Video)

Një ndërtesë 20-katëshe e quajtur si “monstra e bardhë” është shembur me eksploziv për t’i hapur rrugën ndërtimit të një parku. ...

Helikopteri rrëzohet pranë parkut, 2 të vdekur 1 i plagosur

Një helikopter është rrëzuar pranë një parku në Florida, ku si pasojë kanë mbetur të vdekur dy persona dhe një tjetër është plagosur. ...

‘Nga 3D në realitetin e transformuar rrënjësisht’, Rama nxjerr videon e Parkut Olimpik në Korçë

Kryeministri Edi Rama e ka filluar ditën e sotme me videon e transformimit të një fushe mbeturinash në një Park Olimpik. ...


Lajmet e fundit