Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

TAG

Paris

Sulmoi me thikë në qafë oficeren e policisë, kolegët qëllojnë për vdekje agresorin (VIDEO)

Një oficere policie u godit me thikë pasditen e sotme në periferi të Parisit. Sipas medieve të huaja, agresori plagosi në qafë efektiven gjatë kohës...

Mbi 6000 policë në rrugët e Parisit, çfarë po ndodh në Francë?

Spitalet franceze kanë punësuar staf shtesë për fundjavën e Pashkëve për të përballuar rritjen e pritur të numrit të pacientëve me koronavirus.  Ndërsa varianti i...

Edi Rama flet pas drekës me presidentin francez: Ishte një ftesë e tij për të diskutuar mbi financimin e 3 projekteve të rëndësishme në...

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka qenë në një vizitë në Paris, ku është takuar me presidentin francez Emmanuel Macron.Rama ka folur për...

Ndërron jetë në Paris gjuhëtari i njohur shqiptar, Remzi Përnaska

Newsbomb.al mëson se ditën e sotme ka ndërruar jetë në qytetin e Parisit, gjuhëtari i njohur shqiptar, Profesor Doktor Remzi Pernaska, gjuhëtar shqiptar dhe...

Ekzekutimi i Profesorit në Paris, grumbullime të mëdha njerëzish në homazh të tij

Mijëra njerëz janë mbledhur nëpër sheshe të ndryshme në gjithë Francën në homazh të Samuel Paty, profesorit të ekzekutuar barbarisht ditën e premte në...

Parisi mbetet ‘zonë e kuqe’, Franca regjistron 30 mijë raste të reja me Covid-19

Rekord infektimesh dhe në Francë, me Ministrinë e Shëndetësisë që njofton për 30 mijë raste të reja me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit....

Sulm me fishekzjarre ndaj Stacionit të Policisë, E treta herë brenda 2 VITESH (VIDEO)

Rreth 40 persona të paidentifikuar të armatosur me shufra metalike dhe duke përdorur fishekzjarre u përpoqën të sulmonin një stacion policie në periferitë e...

Franca në alarm, Parisi shpallet ‘ZONË SUPER E KUQE’ për përhapjen e koronavirusit

Autoritetet franceze janë vënë në alarm, pasi numri i infektimeve në Paris është rritur ndjeshëm. Sipas të dhënave, në kryeqytetin francez...

Përpasi policinë në Paris, autori: E bëra për ISIS

Një terrorist, i dyshuar si anëtar i ISIS, është vënë nën arrest në Paris ditën e djeshme. Bëhet fjalë për një 29-vjeçar i cili...

Plas ‘bomba’ në showbiz shqiptar, Jonida Maliqi shtrëngon nga b*** Flori Mumajesin në rrugët e Parisit (VIDEO)

Një lajm i fortë rozë ky që është hedhur në media ditën e sotme. Jonida Maliqi, është filmuar teksa fërkon e...

Lajmet e fundit