Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
4.6kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

Paris

Katedralja Notre Dame do të hapet për publikun në 2024-ën

Katedralja Notre Dame është në rrugën e duhur për t'u rihapur për publikun në vitin 2024 pasi katedralja tani është siguruar plotësisht, dy vjet...

Berisha publikon foton dhe denoncon: 250 qytetarë shqiptarë janë strehuar në çadra në parkun publik të Parisit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një foto në rrjetet sociale, në të cilën shihen disa emigrantë që kanë ngritur çadrat në një park publik. Berisha...

Vrau 130 persona në sulmet terroriste, autori ngjarjes makabre në Paris “zbulon” arsyen e krimit të rëndë

I akuzuari kryesor që po gjykohet për sulmet terroriste në Paris të vitit 2015 që lanë 130 të vdekur dhe më shumë se 400...

24 vite nga vdekja e princeshës Lady Diana, aksidenti që la gjurmë në histori

Sot shënohen 24 vite nga vdekja e princeshës Lady Diana. Ajo vdiq në një aksident rrugor në Paris në moshën 36 vjeçare, më 31...

“Pleshti” “bëhet” parizien, Messi me përshëndetje të ngrohtë për tifozët nga dritarja (VIDEO)

Lionel Messi është lojtari më i ri i PSG. Futbollisti argjentinas ka mbërritur në Paris, teksa siç shihet në video, ka përshendetur fansat që...

Me sloganin “LIRIA” qytetarët francezë mbushën rrugët dhe sheshet e Parisit, sërish në protestë kundër pasaportës së vaksinimit

Mijëra qytetarë francezë mbushën rrugët e Parisit sot, duke protestuar kundër pasaportës së vaksinimit. Policia u vendos përgjatë Champs-Elysees të Parisit për t'u mbrojtur nga...

VIDEO-LIVE/ Alarm për bombë në Paris, policia rrethon zonën dhe evakuon banorët

Një alarm për një bombë të mbetur që nga Lufta e Dytë Botërore është dhënë pasditen e sotme në Paris.Policia ka rrethuar zonën dhe ka...

Vjosa Osmani takim me kancelarin Kurz, Macron pret Kurtin në Paris: Ftoj Kosovën e Serbinë të arrijnë një marrëveshje

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka pritur sot kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti në Paris. Ndër të tjera gjatë konferencës për mediat, ai ka...

Kurti takohet me Macronin në Paris, kjo është tema që do të diskutohet

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti do të takohet me me Presidentin francez Emmanuel Macron në Paris gjatë javës së ardhshme.Ky takim u konfirmua pasi...

Protestuesit nëpër botë mbushën rrugët dhe sheshet më 1 Maj, kërkojnë heqjen e kufizimeve prej pandemisë

Sot, në Ditën Ndërkombëtare të Punës janë zhvilluar protesta të shumta nëpër botë. Mijëra protestues marshuan në rrugët e Berlinit, Stambollit, Madridit, Parisit dhe Torinos...

Lajmet e fundit