Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

Paris

Rënia e euros, turistët amerikanë vërshojnë në dyqanet firmato të Parisit

Një turiste amerikane thotë se ka blerë katër fustane në butikun luksoz të LVMH në Paris, e tunduar nga rënia drastike e monedhës euro. Euro...

Sulmohet piktura e Mona Lisës në Muzeun e Luvrit në Paris, burri e gjuan papritur me tortë (VIDEO)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Muzeun e Luvrit në Paris. Piktura e ‘Mona Lisës’ është sulmuar nga një person, i cili ka...

Vritet punonjësi i sigurisë në ambasadën e Katarit në Paris

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Ambasadën e Katarit, në Paris. Një punonjës sigurie është...

Si ndryshoi tregun blerja e aeroportit të Rinasit nga “Kastrati Group”, nga Tirana në Paris, Milano, Londër e Abu Dabi me 20 euro

Linja direkte low cost Wizz air ka “lëshuar në dysheme” çmimet e biletave të avionëve nga dhe/ drejt Tiranës menjëherë pas ndryshimit të pronësisë...

Rihana nxjerr në pah barkun e rrumbullakosur, shkëlqen në eventin e modës në Paris (FOTO)

Rihanna ka marrë pjesë në Javën e Modës në Paris që kur erdhi nga Milano fundjavën e kaluar.  Ylli i muzikës Pop e cila...

U betua si kancelar i Gjermanisë, zbulohen dy udhëtimet e para të Olaf Scholz

Olaf Scholz është betuar si kancelari i ri i Gjermanisë, duke i dhënë fund 16 viteve historike të Angela Merkelit si lider. Udhëtimi i parë...

Vrasja e gazetarit saudit në Turqi, arrestohet në Paris një nga autorët e dyshuar, po bëhej gati të hipte në avion

Policia franceze ka arrestuar një nga personat e dyshuar për vrasjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi. Mediat franceze raportojnë se ai u arrestua në...

“Vëllezërit në Élysée!”, Aleks Soros takohet me Ramën dhe kalojnë një darkë “Speciale” në Paris

Aleks Soros, djali i George Soros ka publikuar një foto me kryeministrin Edi Rama gjatë Forumit të Paqes, në Paris. Kjo nuk është hera...

Kurti në Paris publikon fotografinë me zv.presidenten amerikane Kamala Harris

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti po merr pjesë në Formin e Parisit për Paqe, ku është takuar edhe me zv.presidenten e SHBA-së Kamala Harris. “Dje...

Alarm për bombë në një metro në Paris, autoritetet evakuojnë qindra persona, policët gjetën valixhen…

Një alarm për bombë në një metro të Parisit, shkaktoi panik tek qytetarët që ndodheshin aty. Qindra persona janë evakuuar nga stacioni hekurudhor Gare...

Lajmet e fundit