Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
2.1kmh
0 %
Hën
27 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

parcela

Reportazh / Artan Hoxha zbulon rrjetin e punëtorëve të kanabisit dhe implikimin e policisë

Televizioni Francez M6, i ka kushtuar një reportazh Shqipërisë në emisionin shumë të ndjekur “Investigim Ekskluziv”. Titulluar “Plazhe ëndrrash, biznes dhe gjakmarrje: Fytyra e...

Financimi i kanabisit në ekonomi? Flasin ekspertët: Shkatërroi euron. Ai që mbjell drogë nuk hap fabrika

A po e financon ekonominë kanabisi? Alban Zuzi nga Qendra e Eksporteve thotë në “Ekopolitikë” nga Aurora Sulçe në Ora Neës se paratë e...

Roja i parcelave tregon pse qëlloi me armë policinë: Kisha pirë hashash, u tremba

Halil Shyti, nga fshati Llakaj në Memaliaj, i punësuar një vit më parë si roje në një parcelë me 1300 rrënjë kanabis ka dalës...

Dyshimet / 32-vjeçari vrau veten pasi policia i asgjësoi kanabisin ku kishte investuar të gjitha paratë

Një 32-vjeçar dyshohet se vrau veten një ditë më parë në fshatin Zhapokikë të Gjirokastrës. Policia po heton ngjarjen dhe paraprakisht dyshon për një...

Revoltohet keq Topalli: O padrejtësi! O gjykatës të pashpirt! O shtet i kalbur!

Deputetja Jozefina Topalli ka shpërthyer ndaj gjykatës dhe qeverisë, pas dëshmisë tronditëse të një 18-vjeçari jetim në gjykatë, i cili tha se braktisi shkollën...

Kryeministri dhe fermeri bien dakort për farën: Te jetë me cilësi të mirë, jo si ajo e Vietnamit

Prezantuesi i Zjarr TV, Ismet drishti riktehet si një fermer hallexhi që gjen gjuhën e përbashkët me kryeministrin Edi Rama, në një video humoristike...

PD, Strazimiri: Ngrihu, përpara se droga të mbulojë lagjen ku ti jeton

Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri, akuzon qeverinë se është përgjegjëse për kanabizimin masiv të vendit, duke shkaktuar varfëri, vrasje, konflikt dhe rrënim të...

Organizonin punën në parcelat e drogës, arrestohen 4 persona, policia shoqëron edhe 16 gra

Në bazë të një hetimi proaktiv, të zhvilluar nga Prokuroria e Krujës, në bazë të informacionit të Policisë së Shtetit, janë arrestuar katër persona,...

Deklarata e PD, reagon Qefalia: Nuk kam asnjë lidhje me personin në fjalë, do padis për shpifje PD-në

Deputeti socialist Xhemal Qefalia ka reaguar pas deklaratës së Partisë Demokratike se kushëriri i tij është kapur me 50 kilogram kanabis sativa duke mohuar...

Lajmet e fundit