Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
0.5kmh
75 %
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
12 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

parate

Xhepisti i vjedh portofolin të moshuarës në QSUT, mjekët i japin para të kthehet në shtëpi, në Durrës

Një paciente e moshuar ka rënë pre e vjedhjes në ambientet e jashtme të një prej spitaleve të QSUT, teksa ka qenë në radhë...

Edmond Spaho e quan Bashën “pro rus”: SPAK të nisë hetimet për 500 mijë dollarët e lobimit

Deputeti Edmond Spaho, duke folur për lobimin rus dhe 500 mijë dollarët që sipas DASH i ka marrë Partia Demokratike, ka kërkuar që Prokuroria...

“Të fillojmë nga Londra dhe pastaj me lekët këtu”, Braçe ironizon Metën: I.M ka të drejtë, paratë e depozituara jashtë duhen sekuestruar

Ish-kryeministri Erion Braçe ka ironizuar ish-presidentin Ilir Meta, lidhur me  deklaratën e tij, ku tha se paratë nxjerra jashtë, do të riatdhesohen. Përmes një postimi...

“Kërkojmë faturë për këpucët e blera në Greqi në ’91”, Edi Rama ju kthehet Dhomave të Tregtisë: Politikanët dhe kriminelët nuk amnistohen!

Kryeministri Edi Rama është duke marrë pjesë në një dëgjesë publike për draft-projektligjin e amnistisë fiskale që qeveria e drejtuar prej tij ka prezantuar....

Gardianët i vjedhin kursimet nga familjarët të burgosurit në Rrogozhinë

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së martës veprimet e punonjësve të Burgut të Rrogozhinës, të cilët kanë vjedhur një ish-të dënuar. Por, megjithëse ngjarja...

Bleu shtëpi në Tiranë me 70 milionë lekët e pensioneve, Policia e Dibrës shpall në kërkim postierin

Gazmir Hysi, një 33 vjeçar punonjës i postës në Dibër, është shpallur në kërkim nga Policia. Ai akuzohet se ka marrë një fond prej...

Skandali 3-të brenda pak ditëve/ Pas Kavajës dhe Peshkopisë, qindra pensionistëve në Laç u vidhen paratë

Fiks Fare publikoi mbrëmjen e së martës skandalin e tretë me pensionet e qytetarëve në Shqipëri. Në datën 2 qershor 2022, emisioni investigativ transmetoi problemin...

2000 euro për një legalizim, Lame thirrje punonjësve: Mos e merrni veten në qafë dhe të josheni nga shuku i parave

Drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame, ka reaguar pas rstit të publikuar në emision investigativ, ku zyrtari i Kadastrës Laert Pasha i ka...

Dëmi 160 milionë lekë nga inceneratori i Fierit, në dosjen e SPAK del Armando Subashi: Dha paratë, edhe pse i dinte pasaktësitë

Buxheti i bashkisë së Fierit ka pësuar një dëm prej 16 milionë lekësh të reja me shpronësimin abuziv të tokës ku është vendosur inceneratori....

Kunetërit në konflikt, shkak një furgon: Më gënjeve, më kthe paratë

Dritani dhe Feredini janë dy kunetër që në studion e “Shihemi në Gjyq” nga “E diela shqiptare” në Tv Klan i ka sjellë çështja...


Lajmet e fundit