Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

parashikimi i motit

Lajme të mira në horizont, do fillojnë shirat, por jo në të gjithë vendin

Ndërkohë që temperaturat e larta kanë pushtuar jo vetëm vendin, por edhe rajonin dhe Europën, metereologët japin lajmin e mirë. Sipas qendrës...

Alarm në Europë, temperaturat kalojnë çdo limit

Kjo javë për shumë nga shtetet e Evropës ka qenë një javë, ku temperatura kanë shënuar edhe rekordin e dekadës. Aktualisht Italia...

Ju ka marrë malli për shiun? Lajmi i mirë erdhi, ja kur nisin rreshjet

Këto ditë përvëluese të korrikut dhe gushtit janë bërë deri diku të bëzdishme të për të gjithë, por parashikimet e sinoptikanëve thonë se nuk...

Kush i ka planifikuar pushimet pas 25 korrikut, bën mirë t’i hedhi një sy parashikimit të motit

Ata që i kanë përfunduar pushimet dhe tani duan që të ulen temperatuart, ka një lajm të mirë në horizont. Duke filluar nga data...

Nëse keni bërë plane për këtë fundjavë, duhet të mendoheni mirë para se të niseni në plazh

Të gjithë ata që kishin planifikuar pushime në det këtë fundjave duhet të mendohen mirë,pasi kapricot e motit mund t’ua ndryshojnë ato. Sipas...

Tre ditë rresht moti do ketë surpriza

Tre ditë rresht moti do ketë surpriza. Bëhet fjalë për datat 15, 16 dhe 17 korrik. Të premten pritet që temperatura të...

Vala e nxehtë e temperaturave përfshin Ballkanin e Shqipërinë për disa ditë

Temperaturat do rriten sërish prandaj bëni mirë të merrni masat e duhura për t’i përballuar. Meteoalb parashikon se Ballkani, përfshirë edhe vendin tonë do...

Kujtuat se kaq ishte moti i keq? Lajme të këqija…

Moti i keq u rikthye në vendin tonë gjatë javës që lamë pas por edhe pse rreshjet e shiut pushuan pjesërisht gjatë ditës së...

Nesër do jetë edhe më ftohtë se sot: Minus 14°C në Tiranë. Parashikimi për të gjitha qytetet

Prej dy ditësh i gjithë vendi është përfshirë nga temperatura ekstremisht të ulëta që kanë sjellë rreshje të shumta bore në një pjesë të...

I ftohti përfshin Shqipërinë, kjo është situata aktuale e rrugëve dhe furnizimit me energji elektrike

Situata e krijuar për shkak të reshjeve të dëborës dhe uljes së temperaturave në disa prej qarqeve të vendit është përballuar nga strukturat e...

Lajmet e fundit