Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

parashikimi i motit

Temperaturat deri në 35°C, mësoni si do të jetë moti sot

Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të mbizotërojnë territorin Shqipētar gjatë gjithë ditës, ku paraditja do të jetë me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash...

Kthjellime dhe vranësira, mësoni si do të jetë moti sot

Vendi ynë në pjesën më të madhe paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare të cilat më të dukshme do të jenë gjatë orëve të...

Anulloni planet për në bregdet! Rrufe dhe shi në formë shtrëngatash, mësoni si do të jetë moti sot

Kjo fundjavë do të karakterizohet nga hyrja e masave të paqendrueshme. Ditën e diel paqëndrueshmëria do të jetë më e dukshme pasi do të përfshijë...

Kthjellime dhe vranësira, mësoni si do të jetë moti sot

Ditën e enjte dhe moti parashikohet kryesisht i kthjellët e vranësira kalimtare. Përgjatë relieveve malore reshje të izoluara shiu në orët e mesditës. Era do...

Temperatura deri në 37°C, mësoni si do të jetë moti sot

Orët e para të ditës do të jenë në ndikimin e kthjellimeve. Ndërsa mesdita i bën të dukshme vranësirat në zonat përgjatë kufirit lindor, por...

E hëna nis me shi dhe shtrëngata, mësoni si do të jetë moti sot

Java nis me ditën e Hënë, ku moti parashikohet fillimisht i kthjellët, por nga orët e mesditës në ato të pasdites do të ketë...

Java nis me reshje shiu, por rriten temperaturat në ditët në vijim (Parashikimi i motit gjatë javës)

Stina e verës me ditë me diell dhe temperatura relativisht të larta do të vijojnë edhe për javën që presim përpara. Megjithatë, java nis me...

Moti parashikon surpriza: Dita e sotme me vranësira dhe reshje shiu në formë shtrëngatash

Sot mbi vendin tonë pritet të depërtojnë masa ajrore të paqëndrueshme dhe të lagështa me origjinë veriperëndimore, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak. Në këtë mënyrë moti...

Rikthehet i nxehti, temperatura deri në 36°C, mësoni si do të jetë moti sot

Vendi ynë mbetet në dominimin e motit të qëndrueshëm, ku zona bregdetare dhe e ulet paraqiten me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash gjatë...

Kthjellime dhe vranësira, mësoni si do të jetë moti sot

Dita e hënë pritet të ndikohet nga masa ajrore relativisht të paqendrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat do të pasohen nga...

Lajmet e fundit