Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

TAG

parashikimi i motit

Temperatura deri në 30°C, por shi në pasdite, mësoni si do të jetë moti sot

Moti i qëndrueshëm do të mbizotërojë në vendin tonë duke sjellë kthjellime dhe kalime të pakta të vranësirave, ku në orët e paradites ehe...

“Kapriçot” e qershorit, temperatura të larta, shi dhe rrebeshe, mësoni si do të jetë moti gjatë javës

Gjatë kësaj jave vendi parashikohet të jetë në një zonë të ndërmjetme masash ajorore. Në pjesën perëndimore të Mesdheut do të ndikoje anticikloni dhe...

Rrebeshe shiu dhe breshër, mësoni si do të jetë moti këtë të diel

Ditën e sotme pritet përmirësimi gradual i kushteve atmosferike për vendin tonë. Moti parashikohet me kthjellime si dhe alternime vranësirash kalimtare nga orët e...

Shtrëngata dhe rrebeshe, mësoni si do të jetë moti nesër

Këto ditë Qershori sikur po i ngjasojnë njëra tjetrës. Për ditën e premte moti do të nisë i kthjellët e gradualisht vranësirat do të...

Reshje shiu, por temperatura të larta, mësoni si do të jetë moti nesër

Për ditën e Mërkurë mbi vendin tonë do të vijojnë të jenë në qarkullim masat ajrore të paqëndrueshme dhe të lagështa. Moti parashikohet me...

Kthjellime dhe vranësira, e diela nuk është në favor të pushuesve (Parashikimi i motit)

Për  ditën e diel vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore relativisht të paqendrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Në mesditë vranësirat...

Temperatura të larta, por dhe reshje shiu, mësoni si do të jetë moti për 5 ditët në vijim

Java do të nisë me qarkullimin e masave ajrore të qendrueshme që sjellin temperatura të vërteta vere. Karakteristike këtë javë do të jenë kalimet e...

Vranësira dhe rënie temperaturash, mësoni si do të jetë moti për ditën e sotme

Vranësira të dendura dhe shira afatshkurtër e të pakët dominojnë orët e para të ditës në vendin tonë, ku me të dukshme reshjet do...

Menduat se erdhi vera? Të mërkurën fillojnë reshjet e shiut, ky është parashikimi i motit për javën e ardhshme

Temperaturat e larta të ditëve të fundit kanë bërë që shumë qytetarë t’i drejtohen plazheve të vendit, por do të jetë e mërkura dita...

Sot reshje shiu në të gjithë vendin, e diela e ZGJEDHJEVE vjen me diell

Ditën e shtunë vendi do të ndikohet nga masa ajrore të paqendrueshme. Vranësirat do të përqendrohen më të dendura në jug e qendër të...

Lajmet e fundit