Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

TAG

parashikimi i motit

Kthjellime dhe vranësira, mësoni si do të jetë moti sot

Dita e hënë pritet të ndikohet nga masa ajrore relativisht të paqendrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat do të pasohen nga...

Parashikimi i motit: Kjo javë nis e freskët, por termometri do shënojë 39 gradë Celcius në këto qytete

U duk se e lamë pas valën e të nxehtit afrikan, por sipas parashikimit ditë “përvëluese” na presin në fund të kësaj jave. Dita e...

E diela ideale për pushime në bregdet, por në zonat malore shi, mësoni si do të jetë moti ditën e sotme

E diela pritet të jetë e bukur dhe shlodhëse. Dita e diel parashikohen të kenë mot kryesisht të kthjellët, por në relievet kodrinore dhe malore...

Iku vala e të nxehtit afrikan? Sinoptikania jep lajmin e MIRË: Temperaturat do të pësojnë ulje javën e ardhshme, korriku fillon me…

Prej më shumë se një jave Shqipëria u përfshi nga vala e të nxehtit afrikan. Sinoptikania Lajda Porja u shpreh se sot është dita...

Temperatura të larta deri në 39°C, mësoni si do të jetë moti sot

Vendi ynë në orët e para të ditës do të mbetet në dominimin e kthjellimeve. Por vranësirat kalimtare do të shfaqen në një pjesë...

Rritje temperaturash, mësoni si do të jetë moti sot

Kushtet e qëdrueshme atmosferike do të mbeten prezente në vendin tonë, duke sjell kthjellime dhe vranësira kalimtare dhe të pakta gjatë mesdites dhe pasdites....

Dita nis e kthjellët, por temperaturat mbeten të larta, mësoni si do të jetë moti sot

Moti i kthjellët do të dominojë në Republikën e Shqipërisë deri pak pas mesditës kur në një pjesë të mirë të vendit shfaqen vranësirat...

Temperaturat deri në 37°C, por në mbrëmje reshje, mësoni si do të jetë moti sot

Vendi ynë mbetet në ndikimin e masave ajrore me origjinë nga veriu i kontinentit Afrikan, të cilat do të sjellin mbizotërim të kthjellimeve në...

Temperatura deri në 42 GRADË Celcius në Tiranë dhe disa qytete të tjera (PARASHIKIMI për JAVËN e ardhshme)

Zyrtarisht jemi në verë dhe zyrtarisht temperaturat përvëluese janë prezente në vendin tonë. Dita e sotme ka sjellë një mot të nxehtë ku temperaturat kanë...

Mot me diell, por vranësira në pasdite, mësoni si do të jetë moti sot

Gjatë ditës së sotme vendi do të mbetet nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme. Moti do të nisë i kthjellët e zhvillim të...

Lajmet e fundit