Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
61 %
1.5kmh
20 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

TAG

paralajmerimi

Konflikti SHBA-Iran,Teherani: Nëse amerikanët bëjnë ndonjë marrëzi do i kundëpërgjigjemi

Zëdhënësi ushtarak i Teheranit, gjeneral Morteza Qorbani u shpreh se Irani është përgatitur që të vendosë armë sekrete kundër luftanijeve amerikane. ...

KQZ i rrëzoi garuesin e Beratit, Patozi: Shkelët kushtetutën, ja kush na i kërcënon kandidatët (PARALAJMËRIMI PËR QEVERINË)

Kreu i Bindjes Demokratike Astrit Patozi ka reaguar pasi KQZ i rrëzoi kandidatin për bashkinë e Beratit, Pavllo Shkarpën. Sipas Patozit,...

Zgjedhjet në komunat serbe në Veri, Vuçiç paralajmëron arrestime në Kosovë

Beogradi po i pret me trazira zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen të dielën në disa komuna serbe të Mitrovicës Veriore. ...

‘Fshesa e kryeministrit’, Zaev paralajmëron ndryshime në qeveri  

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka paralajmëruar ndryshime në qeverinë e tij brenda muajit qershor. Zaev bëri të ditur...

BE-ja paralajmëroi hetim, qeveria anulon ndërtimin e aeroportit të Vlorës

Kanë kaluar vetëm dy javë pas paralajmërimit të Komisionit Europian për kontrollim dhe hetim të koncesionit të aeroportit  të Vlorës dhe Air Albanian, kur...

Taksa 100%, Serbia paralajmëron Kosovën me padi në Gjykatën e Arbitrazhit

Serbia ka paralamëruar Kosovën se do të bëjë padi në Gjykatën e Arbitrazhit me pretendimin se është shkeluar marrëveshja e CEFTA-s. ...

Vuçiç paralajmëron SHBA dhe Kosovën: Mos bëni filma, Serbia është mjaft e fuqishme

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se Serbia nuk ka frikë asnjë dhe se është shumë e fuqishme dhe e gatshme t’i bëjë...

Lajmet e fundit