Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

TAG

paralajmerimi

Paralajmërimi i fortë i Ramës: Do ta shpëtojmë këtë vend nga punësimet e kushërinjve dhe krushqve, e kanë bërë flamurin e PS-së si ato...

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në Kongresin e Jashtëzakonshëm të Partisë Socialiste, ka bërë një paralajmërim të fortë, ku është shprehur se...

Libri ‘Paralajmërimi’, shkrimtari anonim me një portretizim kritik për presidentin Trump  

Një shkrimtar anonim, i cili pretendon se është një zyrtar i lartë në administratën Trump, ka deklaruar se do të publikojë së shpejti librin...

Shembja e urës së Vanës, ja çfarë deklaronte kryebashkiaku i Delvinës një muaj më parë

Shembja e urës së Vanës në lumin e Kalasë në Delvinë, është paralajmëruar jo vetëm nga banorët por edhe nga kryetari i bashkisë së...

Shpenzimet për ushtrinë, SHBA paralajmëron zhvendosjen e trupave nga Gjermania në Poloni

I dërguari i Presidentit amerikan Donald Trump në Gjermani, ka deklaruar ditën e sotme se  nëse kancelarja Merkel nuk rrit shpenzimet e mbrojtjes, atëherë...

 ‘Kriza humanitare në Veri’, Haradinaj paralajmëron Vuçiç: Do të përgjigjesh për tentimin e destabilizimit të Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka bërë thirrje presidentit serb Vuçiç që të heqë dorë nga skenari i tij për Kosovën, ndryshe do...

Konflikti me SHBA, Irani paralajmëron kundërpërgjigje ndaj çdo agresioni

Republika Islamike e Iranit ka paralajmëruar se është i përgatitur dhe do të reagojë ashpër ndaj çdo agresioni të mundshëm kundër tij. ...

Ambasadori amerikan në Beograd paralajmëron Kosovën dhe Serbinë  

Kyle Scott, ambasadori i SHBA në Serbi, ka paralajmëruar se ‘status-quo-ja’ në Ballkan nuk është e qëndrueshme. Sipas tij të gjithë po humbin për...

Diplomati amerikan paralajmëron: Rusia po bllokon Ballkanin Perëndimor

Diplomati amerikan, Mattheë Palmer gjatë qëndrimit në Sarajevë ka theksuar se Rusia është duke bllokuar shumë procese në Ballkanin Perëndimor. Zëvendës...

Ish gjenerali i NATO-s paralajmëron: Baza ruse në Nish mund të destabilizojë Ballkanin

Ish-Gjenerali i Përgjithshëm i NATO, Wesley Clark, i cili ka udhëhequr bombardimet e NATO-s gjatë vitit 1999, ka akuzuar Rusinë se po përdor Ballkanin...

Dialogu Kosovë-Serbi, Vuçiç paralajmëron zhvillime të reja

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar sot se takimi në Paris me liderët kosovarë nuk do të bëhet. Në këtë...

Lajmet e fundit