Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

TAG

para

I vodhi paratë në kuletë menaxherit të lokalit, vihet në pranga 19-vjeçari në Himarë

Një 19-vjeçar është arrestuar nga policia e Himarës, pasi akuzohet se ka vjedhur një shumë të konsiderueshme parash menaxherit të lokalit, ku ishte punësuar. Ndërkohë...

Prangoset 28 vjeçari në Tiranë, bashkë me shokun kërcënuan një person për para, e pëson dhe pronari i lokalit: Nuk i dha Policisë pamjet...

Dy të rinj, 28 dhe 33 vjeç, janë arrestuar nga Policia në Tiranë pasi kanë kërcëunuar një person tjetër me qëllim që t’i merrnin...

Grabitet natën kompania në autostradën Durrës-Tiranë, autori merr paratë dhe largohet, Policia thotë se po punon për ta identifikuar

Një kompani është grabitur gjatë natës në autostradën Durrës-Tiranë. Sipas Policisë, ngjarja ka ndodhur dje, në orët e vona të mbrëmjes, ndërkohë që autori...

U kapën me 5 milion lekë në makinë, me të cilat do blinin vota, Apeli i GJKKO lë në burg 2 zyrtarët e Bashkisë...

Apeli i Gjykatës Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ditën e sotme ka lënë në fuqi masën “arrest me bug” për Denis Xholin e...

Grabitet banesa e një 53-vjeçareje në Tiranë, autorët marrin bizhuteri dhe një shumë parash

Një grabitje ka ndodhur në një banesë në zonën e “Shallvareve” në Tiranë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në rrugën “Reshit Çollaku” dhe në...

Po transportonte çantën me para, dy persona dhunojnë dhe grabisin 55-vjeçarin më pas “ja futin vrapit”

Dy persona ende të pa indetifikuar mëngjesin e ditës së sotme në rrugën e “Kavajës” në Tiranë kanë goditur me sende të forta dhe...

Dash Shehi i “trembet” patronazhistit: Ai sharlatani, gomari socialist që spiunon te shkallët e pallatit mund të na vjedhë paratë, se votën po e...

Kandidati i Partisë Demokratike në Tiranë, Dashamir Shehi, ka folur për lajmet që kanë qarkulluar së fundmi në media, ku Partia Demokratike akuzon PS-në...

Sekuestrohen 6 milion dollarë të falsifikuara, vihet në pranga një person (VIDEO)

Policia në Peru ka sekuestruar 6 milion dollarë të falsifikuara. Sipas informacioneve nga mediat ndërkombëtare, thuhet se paratë u sekuestruan pas...

Një gruaje i sekuestrohen 34 mijë paund në doganën e Kakavijës, tentoi t’i fuste në Shqipëri

Një sasi e madhe parash janë sekuestruar në anën greke të doganës së Kakavijës. Shuma e parave 34 mijë paund iu...

‘Shqipëria parajsë e pastrimit të parave’, PD akuza qeverisë: E thonë raporte të Uashingtonit! Rreth 1.6 miliardë euro u ricikluan në sektorin e ndërtimit

PD ka hedhur akuza ndaj qeverisë e cila sipas saj e ka kthyer Shqipërinë në vendin kryesor për pastrimin e parave. ...

Lajmet e fundit