Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
32 °
Die
32 °
Hën
31 °
E enjte, 18 Gusht, 2022

TAG

para false

Skandal/ Skema si futen para false në Shqipëri, grupet përdorin pagesa në kriptovalutë

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së enjtes skemën e futjes së parave false në Shqipëri, ku grupet kriminale përdorin rrjete sociale për reklamim. Por, nëse...

“Më hodhën 8 mijë euro false”, këngëtari shqiptar rrëfen çfarë i bënë në një dasmë: U turpërova kur i çova paratë në bankë

Këngëtari shqiptar, i njohur me emrin Gena, ka folur sot për dasmat shqiptare dhe traditën e hedhjes së parave.  Ai tregoi në "Top Channel"...

Flet kamerunasi i kapur me 1 milion euro false në Rinas: M’i dha një shqiptar në Paris, nuk e dija çfarë kishte brenda

Kamerunasi që u kap me mbi 1 milion euro të falsifikuara në aeroportin e Rinasit ka thënë para hetuesve se nuk ishte në dijeni...

Sekuestrohen 11 mijë euro të falsifikuara, policia arreston 3 persona

Policia e Beratit ka arrestuar tre persona nën akuzën e “falsifikimit të monedhave”. Në prangat e policisë kanë rënë shtetasit Ilir Zere, Briken Gëri...

Prodhonin euro false, arrestohen 3 persona në Tiranë (Foto)

U derguan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë materialet proçeduriale për veprën penale “Fallsifikim i monedhave“ të kryer në bashkëpunim, e parashikuar nga...

Lajmet e fundit