Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

paqe

Takimi Xi-Putin në Moskë, SHBA mosbesuese për propozimin e Kinës për paqe: Rusia do rigrupojë forcat dhe të hakmerret

Shtëpia e Bardhë po kërkon të parandalojë përpjekjet e Kinës për ta cilësuar takimin e javës së ardhshme midis presidentëve Xi Jinping dhe Vladimir...

Kremlini i prerë: Nuk ka kushte për paqe me Ukrainën!

  Kremlini ka deklaruar sot se e ka marrë propozimin e Kinës për zgjidhje politike në Ukrainë, mirëpo për momentin nuk ka kushte për zgjidhje...

Biden hedh poshtë propozimin e Kinës për bisedimet e paqes Rusi-Ukrainë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden, ka hedhur poshtë thirrjen e Kinës për bisedime paqeje për luftën në Ukrainë, duke thënë se nga...

Putin i prerë: Bisedimet për paqe do të nisin vetëm kur Ukraina të heqë dorë nga territoret!

Në komentet e tij të fundit mbi gatishmërinë e Rusisë për bisedime diplomatike, presidenti rus, Vladimir Putin, ka bërë të qartë se ai ka...

Edi Rama dhe Bujar Leskaj “bëjnë paqe” në Vlorë, pas ofendimeve në Kuvend

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në qytetin e Vlorës, me krerët më të lartë të shtetit në Shqipëri dhe ata të Kosovës, për festimet...

“Do të ketë llogaridhënie për rastet e dhunës”, ambasadorja e SHBA-ve në OKB mesazh të fortë: Gratë po çojnë para proceset e paqes

Ambasadorja e SHBA-së në OKB, Linda Thomas-Greenfield ndodhet për një vizitë zyrtare në Shqipëri. Zyrtarja e lartë amerikane zhvilloi sotnjë takim me ministtren Olta Xhaçka, ku...

LISTA/ Shtetet më të sigurta në botë, ku renditet Shqipëria, Kosova pëson rënie

Instituti për Ekonominë dhe Paqen çdo vit bën listën e vendeve më të sigurta dhe paqësore në botë. Në Indeksin Global të Paqes (GPI), duke...

SHBA këshillon Ukrainën: Tregoni se jeni të hapur për bisedime me Rusinë

Administrata e Joe Biden po inkurajon privatisht lidershipin e Ukrainës që të tregojë se është e hapur ndaj negociatave me Rusinë dhe të heqë...

Luftë apo Paqe? Bota pret fjalimin e Vladimir Putin, në Rusi fillojnë festimet e Ditës së Fitores

9 Maji shënon një ditë shumë të rëndësishme për të gjithë botën, por veçanërisht për Rusinë, që feston Ditën e Fitores kundër nazistëve. Çdo...

Lajmet e fundit