Tirana
scattered clouds
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
40 %
4.6kmh
40 %
Mër
29 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

Papa francesku

Agron Gjekmarkaj dhe Lindita Nikolla takojnë Papa Françeskun, deputeti: Takimi ishte emocionues

Deputeti Agron Gjekmarkaj dhe Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla janë pritur ditën e sotme nga hënjtëria e Tij, Papa Françesku dhe Sekretari i Shtetit...

Papa Françesku i thotë fëmijës ukrainas se dëshiron të vizitojë vendin e tij

Papa Françesku tha këtë të shtunë se do të takohet së shpejti me zyrtarët ukrainas për të diskutuar mundësinë e një vizite në vendin...

Kreu i Komunitetit Mysliman Bujar Spahiu takon Papa Françeskun në Vatikan, dhurata simbolike që i bëri Atit të Shenjtë

Kreu i Komunitetit Mysliman në Shqipëri, Bujar Spahiu, i shoqëruar nga kreu i Ambasadës së Shqipërisë në Vatikan, Majlinda Dodaj, takoi sot Papa Fraçeskun....

Papa Françesku gati për të udhëtuar drejt Rusisë, dëshiron të takojë Putinin

Vtikani ka bërë me dije se pas fillimit të luftës në Ukrainë, presidentit rus Vladimir Putin, i është propozuar një takim nga Papa Françesku. Gjatë...

Deklarata e fortë e Papa Françeskut: Viktor Orban më tha se Rusia planifikon t’i japë fund luftës në 9 Maj

Papa Françesku ka bërë një deklaratë të fortë pas takimit me kryeministrin hungarez Viktor Orban. Si tha se Orban i kishte treguar që Vladimir...

Papa Françesku bën thirrje për armëpushim në Ditën e Pashkëve: Ndaloni sulmet për të lehtësuar vuajtjet e njerëzve të rraskapitur

Papa Françesku në ditën e Pashkëve Ortodokse ka bërë sërish thirrje për ndalimin e luftës në Ukrainë. Besimtarët e mbledhur në sheshin e Shën Pjetrit...

Politikanët mbajnë në duar mijëra euro, nuk do ta besoni sa kushton ora e Papa Françeskut (SHIFRA)

Ndonëse mund të ketë gjithçka që dëshiron, Papa Françesku njihet për thjeshtësinë e tij. Ndryshe nga politikanët apo artistët, të cilët nuk ngurojë të...

Komandati i Marinës ukrainase i dërgon letër të hapur Papa Françeskut: Mariupoli është “ferri në tokë”, shpëtoni njerëzit!

Komandanti i njësisë së marinës ukrainase në qytetin e rrethuar të Mariupolit, Serhii Volyna, i ka dërguar bnjë letër të hapur Papa Françekut, duke...

Pashkë në luftë, Papa kritikon Rusinë mbi luftën në Ukrainë

Papa Françesku kritikoi në mënyrë të qartë Rusinë për futjen e Ukrainës në një konflikt mizor e të pakuptimtë dhe u kërkoi udhëheqësve botërorë...

Papa Françesku kritikon Vladimir Putin: Kishim menduar se pushtimet e vendeve të tjera ishin kujtime të zymta të së kaluarës

Papa Françesku ka kritikuar në mënyrë indirekte Presidentin rus Vladimir Putin, lidhur me sulmin në Ukrainë. Ai tha se bota ka menduar se pushtimi i...

Lajmet e fundit