Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

TAG

Pandora Papers

PANDORA PAPERS/ Del emri i biznesmenit indian me shtetësi shqiptare, bashkë me të vëllanë akuzohen se “zhdukën” 725 milionë dollarë

Në dokumentet e “Pandora Papers” ka dalë emri i një tjetër biznesmeni të lidhur me Shqipërinë. Bëhet fjalë për biznesmenin indian Nitin Sandesara, që...

PANDORA PAPERS/ U zbulua se përfitoi 3.6 milion euro nga kontraktori i OST, reagon Vasil Kallupi: Shpifje! Kanë keqpërdorur informacionin, do t’i hedh në...

Vasil Kallupi është shqiptari i parë që u zbulua nga dokumentet e “Pandora Papers”, për shumat marramendëse të parave që qarkullojnë në parajsat fiskale. Sipas...

Gazetari: Është folur se një familje politike shqiptare humbi shumë para në Qipro

Gazetari Denis Dyrnjaja, nw emisionin “Open” ku po diskutohet për aferën shqiptare në “Pandora Papers” tha se është përfolur që një familje ka humbur...

Milionat në parajsa fiskale, Likmeta: Më ka telefonuar Arben Kraja, ka kërkuar informacion

Kryeredaktori i BIRN, Besar Likmeta thotë se është kontaktuar nga kreu i SPAK, Arben Kraja, pas publikimit të një pjese të dokumenteve “”offshore” që...

“Marrëveshje të fshehta me të birin për pasurinë”, presidenti i këtij shteti përfshihet në aferën e “Pandora Papers”

Emri i Presidentit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviç përfshihet në aferën “Letrat e Pandorës”. Por kabineti i Gjukanoviçit i hedh poshtë akuzat. Ai...

Pandora Papers: Zbulimi më befasues është pasuria e fshehur e presidentit të këtij shteti, për 15 vite tregtonte prona me vlerë miliona dollarë

Udhëheqës botërorë, politikanë dhe yje të muzikës pop janë mes mijëra personave që fshehin pasuri të madhe përmes një rrjeti kompanish anonime. Të dhënat...

Pandora Papers, gazetari: 3.6 milion euro nuk i ka marrë Vasil Kallupi, ato janë rryshfeti për firmosjen e kontratës

Letrat e “Pandora Papers” zbuluan dje një prej kompanive shqiptare me administrator Vasil Kallupin, i cili kishte kaluar në firmën e tij në parasjë...

Pandora Papers, flet gazetari që investigoi dokumentet: Me dhjetëra shqiptarë të regjistruar në parajsat fiskale

Gazetari Besar Likmetaj, i cili është një prej personave që ka investiguar dokumentet e rrjedhura të “Pandora Papers”, është shprehur se në parajsat fiskale...

Publikohen dokumente të reja për fshehjen e pasurisë nga udhëheqës botërorë

Në rrjedhjen e miliona dokumenteve financiare të njohura me emrin “Dokumentetet Pandora” që u publikuan të dielën, pretendohet lidhja mes udhëheqësve botërorë dhe pasurive...

Pandora Papers/ Gazetarja e BIRN: 600 gazetarë punuan me dosjet për disa muaj, Nuk kemi gjetur gjurmë politikani të rëndësishëm shqiptar

Në skandalin e Pandora Papers është i përfshirë një politikan shqiptar dhe 13 kompani, të cilat operojnë në Shqipëri. Gazetarja e BIRN Aleksandra Bogdani...

Lajmet e fundit