Tirana
light rain
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
2.1kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

pandemia

Meta merr pjesë në Konferencën Ndërkombëtare në Romë: Pandemia një kërcënim për botën, një garë me kohën që ushtroi trysni mbi kombet

Presidenti i vendit Ilir Meta mori pjesë dhe përshëndeti Konferencën Ndërkombëtare “Rrugë të reja për t’u përkujdesur – Bota pas Pandemisë së COVID-19, multilaterizmi...

Pandemia ndikon në shëndetin mendor, rriten kërkesat për ndihmë nga psikologu

Pandemia ka ndikuar në shëndetin mendor të qytetarëve. Të rinjtë janë ata që kanë hasur më shumë vështirësi në përballimin e kësaj sëmundje. Në muajin...

Brezi i arsimit pandemik, mësuesit: U dëmtuan njohuritë e tre brezave, ulet ndjeshëm numri i nxënësve

Për të tretin vit akademik radhazi, mësimdhënia në vend nisi me masa kufizuese, duke rrezikuar arritjet e një cikli të tërë, me humbje që...

Shifrat shqetësuese të OKB: Si ka prekur pandemia shëndetin mendor të fëmijëve, 1 në 4 vuajnë nga depresioni dhe çdo 11 minuta kryhet një...

Organizata e Kombeve tw Bashkuara ka zhvilluar një studim përmes së cilit ka zbuluar se pothuajse një në pesë persona të moshës 15-24-vjeçarë në...

Kush janë 10 kompanitë më të mëdha në vend në vitin e PANDEMISË? Revista Monitor nxjerr klasifikimin sipas xhiros së ndërmarrjeve (RENDITJA)

Viti 2020 ishte një vit I vështirë për ekonominë shqiptare, por disa kompani e kanë ruajtur trendin e tyre të xhiros vjetore në vitin...

Albana Vokshi: Gjatë pandemisë u rimbursuan vetëm 4% e të sëmurëve! Buxheti i shëndetësisë nuk u përdor për shqiptarët, por për të pasuruar klientët...

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi përmes një postimi në rrjetet sociale ka akuzuar qeverinë për keqpërdorim të fondeve për pandeminë. Duke cituar të dhënat...

Test PCR ose dokument vaksinimi për të hyrë në LOKALE, ministri i Shëndetësisë merr vendimin ekstrem

Ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Arben Vitia ka raportuar në Komisionin për Shëndetësi lidhur me masat e reja kundër Covid-19. Nga dita e hënë e...

Pandemia rriti kostot spitalore për pacient me 50- 90% më 2020

Pandemia Covid-19 i rriti kostot spitalore për ditë qëndrimi deri në 90% për qind gjatë vitit 2020, sipas të dhënave zyrtare nga Fondi i...

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë: Nga 170 të vdekur prej Covid, 149 ishin të pavaksinuar! Masa për administratën

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë Arben Vitia thotë se përballja me valë të reja të pandemisë së koronavirusit është e pashmangshme për aq kohë...

U kritikua për keqmenaxhimin e pandemisë, heq dorë nga rikandidimi kryeministri japonez

Kryeministri japonez Yoshihide Suga po jep dorëheqjen pas kritikave të shumta lidhur me menaxhimin e pandemisë nga Covid-19. Ai ka deklaruar për mediet se...


Lajmet e fundit