Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

pandemia

Mjeku Pëllumb Pipero jep lajmin e mirë: Varianti Omicron po sjell fundin e pandemisë

Mjeku Pëllumb Pipero ka bërë një parashikim optimist, ku është shprehur se fundi i pandemisë është shumë afër. Ai tha se variant Omicron është...

The Economist nxjerr shifrat: Vdekjet nga Covid-19 në Shqipëri, KATËR herë më të larta nga sa janë deklaruar

Një një artikull të detajuar me shifra, gazeta britanike The Economist thotë se numri real i viktimave nga koronavirusi në mbarë botën është më...

Dy vite në pandeminë e koronavirusit, mbi 270 milionë raste në të gjithë botën

Për gati dy vite bota vijon të përballet me pandeminë e koronavirusit, tashmë edhe me variantet e reja si Delta, Delta Plus dhe Omicron. Qindra...

Pandemia i bëri shqiptarët “dembelë”, Lezha, Dibra dhe Tirana me nivelin më të lartë të personave që nuk duan punë

Pandemia Covid-19 ka shkaktuar nivele të larta të “dembelizmit” në të gjithë vendin. Personat në moshë pune që nuk po kërkojnë një punë u rritën...

OBSH e alarmuar për EUROPËN: Mund të kemi 500,000 vdekje nga Covid-19 deri në pranverën e ardhshme

Organizata Botërore e Shëndetësisë thotës se është e alarmuar për gjendjen nga koronavirusi në Europë. Rastet e infektimeve janë rritur ndjeshëm gjatë ditëve të fundit...

Maqedonia e Veriut merr vendimin ekstrem: Dy doza vaksine për të hyrë brenda bareve, restoranteve dhe qendrave të mbyllura

Maqedonia e Veriut ka shtrënguar masat për mbrojtje nga pandemia e koronavirusit, pas rritjes së rasteve me të infektuar dhe viktima në dy muajt...

Tirana me valën më të rëndë të pandemisë në 2021, fatalitetet u rritën me 44%, u shënuan 5,546 humbje jete

Tirana është qyteti që ka vuajtur më shumë nga pandemia përgjatë 9 muajve të këtij viti, sidomos në tremujorin e parë, e reflektuar në...

Televizionet e marrin shpejt veten nga pandemia, ja sa të ardhura kanë raportuar mediat kryesore në vend

Përkundrejt pritshmërive negative në raportin e aktivitetit të 2019-s, kur televizionet parashikonin që do të ndikoheshin negativisht nga pandemia, të paktën më të mëdhenjtë...

Shqipëria merr këstin e dytë prej 90 mln euro, zv.kryeministri Ahmetaj: Mirënjohës KE-së për ndihmën që synon të rimëkëmbë ekonominë tonë

Zv.kryeministri dhe ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj ka falenderuar Komisionin Europian për ndihmën e paketës prej 180 milionë euro për përballimin e pasojave në...

OBSH ngre alarmin: Evropa është tani epiqendra e pandemisë COVID-19

Drejtori rajonal i Organizatës Botërore të Shëndetësisë për Evropën, Hans Kluge tha të enjten se ky kontinent është tani epiqendra e pandemisë COVID-19, me...


Lajmet e fundit