Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

pandemia

Sa është prekur ekonomia jonë nga pandemia? Guvernatori Sejko: Efektet do jenë të forta, parashikimet janë për recension (Çfarë duhet bërë)

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko në një konferencë për shtyp ka deklaruar se kriza e Covid-19 ka dëmtuar rëndë ekonominë. ...

Revoltohet Silva BINO: Mania për protagonizëm ju nxjerr qesharakë, tani duhet të gëzoheshit që në Shqipëri nuk ndodhi skenari italian! Në muajt që vijnë…

Silva Bino, përgjegjëse e Departamentit të Epidemiologjisë në ISHP shpërthen në revoltë ndaj opinioneve dhe komenteve nga më të ndryshmet dhe më të larmishmet...

Pipero tregon kur e kemi kaluar pikun e pandemisë: Lehtësimi i masave i nevojshëm!

Mjeku infeksionist Pëllumb Piepro, tha se vendi ynë e ka kaluar pikun e pandemisë së koronavirusit që në fillim të muajit prill, duke shtuar...

Meta: Nuk ka menaxhim perfekt të pandemisë, ndryshimet ne Kodin Penal të detyrueshme! Kishte boshllëk

Presidenti i Republikës, Ilr Meta tha se masat e marra nga qeveria, por edhe reagimi i qytetarëve ka bërë që situata tani të jetë...

Janis Varoufakis: Shumë grekë do vuajnë nga uria për shkak të krizës nga koronavirusi

Greqia ka bërë një punë të mirë në ndalimin e përhapjes së koronavirusit, por ka gjasa jetë një nga vendet që do të pësojnë...

ALARMI i policisë: Terroristët mund të SULMOJNË dyqanet, spitalet, karburantet, për të gjunjëzuar botën

Për të mbjellë frikë dhe panik në të gjithë vendin, duke marrë shkas edhe nga pandemia e koronavirusit, terroristët mund të përfitojnë nga kjo...

DITËT E  ‘ZJARRIT’ TË PANDEMISË, SINJALET KËRCËNUESE TË EKONOMISË

Akademik, Prof.Anastas Angjeli (…Dilema historike për udhëheqësit tashmë është të menaxhojnë krizën dhe të ndërtojnë të ardhmen…Henry A.Kinsinger. 3.Prill 2020) Java...

Papa Francesku jep alarmin për post-pandeminë: Njerëzit do të kenë URI, po fillojmë të shohim atë që do të ndodhë më pas

Po regjistrohen rastet e para të njerëzve që s’kanë c’të hanë, familjet që nuk ia dalin dot. “Po fillojmë që tani...

PANDEMIA/ Një akt normativ i qeverisë Greke mbyll shërbimet e lejes së qëndrimit

Pandemia e përbotshme e Koronavirusit ka përfshirë edhe bllokimin për një muaj të veprimtarisë së qendrat e shërbimit të emigrantëve. Kjo masë e qeverisë...

Alarmi i Edmond Panaritit: Zot na ruaj mos të përsëritet pandemia e vitit 1918, ku u zhduk 5% e popullsisë botërore

Koronavirusi që ka infektuar mbi 7000 njerëz dhe ka lënë mbi 180 viktima, është kthyer në një rrezik shumë serioz për globin, ndërsa ka...


Lajmet e fundit