Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

pandemi

Grida Duma: Presioni në ekonomi është i gabuar, protestat për shembjen e teatrit i vlerësoj

Ish-deputetja Grida Duma ka thënë se ekonomia e vendit është goditur shumë nga pandemia. Duma ka thënë se çdo ndërhyrje e...

Paralajmërimi i shkencëtarëve, pandemitë e ardhshme do të jenë më vdekjeprurëse

Pandemitë e ardhshme ka të ngjarë të jenë më të shpeshta, akoma më shumë vdekjeprurëse dhe do të përhapen më shpejt, nëse nuk ndryshojmë...

Operacioni humanitar në kohë pandemie, Xhaçka publikon shifrat: Ja sa familje dhe pensionistë janë ndihmuar

Në kuadër të operacionit humanitar të ndërmarrë për të ndihmuar nevojtarët gjatë pandemisë Covid-19 janë ndihmuar 171.195 familje në të gjithë vendin kurse  68,262...

A po e përdor Rama pandeminë për pushtet? Përgjigjet Meta: Kjo do të kishte kosto të mëdha

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për shtyp bën me dije se ka dekretuar ndryshimet e Kodit Penal lidhur me Covid 19, si dhe...

Rama përgjigjet: Ja deri kur zgjatet gjendja e jashtëzakonshme! Çfarë do bëhet me celebrimet

Gjendja e emergjencës së krijuar prej pandemisë do të zgjatet përtej datës 25 prill. Lajmin e ka bërë me dije kryeministri...

Epidemiologu shqiptar: Duhen kryer pak më shumë teste, do kishim disa raste më shumë

Epidemiologu Alban Ylli thotë se në Shqipëri mund të kryheshin “pak më shumë teste” për koronavirusin se çfarë po kryhen aktualisht. ...

‘Shoqëria shqiptare ka reaguar pozitivisht’, Stojku për Covid-19: Po vazhdoi ky trend me rastet e reja, do jemi një nga vendet më pak të...

Deputeti i opozitës parlamentare Edmond Stojku i cili është dhe specialist në fushën e mjekësisë, ndërsa ka folur për situatën në të cilën ndodhet...

Lajmet e fundit