Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
52 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

TAG

pandemi

Sekretari amerikan i Shtetit fajëson Kinën: Nuk bëri atë që duhej në fazat e hershme të COVID-19

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken sulmoi Kinën të dielën për përgjigjen e saj të ngadaltë ndaj kërcënimit të koronavirusit më shumë se një...

Mbyllja e aktiviteteve gjatë pandemisë, gjermanët nuk kanë ku t’i shpenzojnë paratë, rriten depozitimet në bankë

Gjermanët kanë arritur të kursejnë shumë para’ gjatë pandemisë, për shkak se aktivitetet ku ata mund të shpenzonin kanë qenë të mbyllura përkohësisht. Sipas të...

Mbeten të larta shifrat e infektimeve në Itali, mbi 15 mijë raste të reja dhe 331 viktima në 24 orët e fundit

Shifra të larta infektimesh janë regjistruar në Itali në 24 orët e fundit, pasi 15.746 persona kanë rezultur pozitivë në testin e COVID-19.Në krahasim...

“Nuk e kuptuam se vala e dytë e COVID ishte afër”, profesori gjerman tregon si dështoi Gjermania në menaxhimin e pandemisë

Pranverën e kaluar, kur edhe ka shpërthyer pandemia e koronavirusit, Gjermania është marrë si vend model për trajtimin e krizës. Ajo ka pasur shifra...

Ditë të mira për Italinë, shumica e vendit bëhet zonë portokalli; do jetë e mundur që të vizitohen miqtë ose të afërmit

Pas një periudhe të gjatë izolimi dhe vuajtjesh mesa duket për Italinë po vijnë ditë të mira. Pak nga pak Italia po bëhet portokalli,...

Gazetari e falenderon që e lejon të diskutojë ç’të dojë, Basha: Shikoni ku ka arritur vendi, saqë falenderohet politikani për një…

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha është përballur me një situatë disi të sikletshme sot në emision. Ai është kritikuar lidhur me mënyrën se si...

Rriten testimet dhe rastet e reja me Covid në Shqipëri, ulet numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat e fundit sa i takon situatës së koronavirusit në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer...

Alimehmeti zbulon çfarë ndodh me personat që kanë alergji: Nëse keni bërë një dozë AstraZeneca, të dytën mund ta bëni edhe…

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për procesin e vaksinës dhe efektin e tyre. Teksa foli për injektimin e vaksinës tek personat me alergji të...

Deklarata e fortë e Bashës: Nuk do shpëtojë askush që ka vjedhur fondet e pandemisë dhe rindërtimit, do ekstradoj këdo që përpiqet të arratiset

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Bash aka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, ku është shprehur se askush që ka vjedhur fondet...

Edi Rama në Korçë: Imagjinoni të na kishte goditur pandemia në kohën e PD-së, do ishim bërë një gropë në mes të Europës ku...

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij para qytetarëve në Korçë është shprehur se Partia Socialsite nuk ka mundur t’i përmbahet të gjitha premtimeve...


Lajmet e fundit