Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

pandemi

Rama publikon të dhënat: Shqipëria e fundit për numrin e infektimeve për 1 milion banorë: Krenarë, por kujdes sepse ka ende edhe pak rrugë,...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar të dhënat e “Our World in Data” për sa i përket situatës së COVID-19, ku shihet se Shqipëria është...

Bota nën “kthetrat” e Covid-19, më shumë se 3 milionë viktima në të gjithë botën

Numri i njerëzve që kanë vdekur në të gjithë botën në pandeminë Covid-19 ka tejkaluar tre milion, sipas Universitetit Johns Hopkins. Lajmi vjen një ditë...

Situata nga pandemia në Greqi vijon të jetë e rënduar, ja si do të festohen Pashkët

Në Greqi vijon të jetë e rënduar situata nga pandemia e Covid-19. Sipas një njoftimi të bërë nga qeveria pashkët do të festohen me kisha...

Rënia e shifrave të infektimeve, mjeku Alimehmeti tregon aryen: Nuk ka ndikuar vaksinimi, ende nuk ka hyrë në lojë por na favorizon edhe…

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për procesin e vaksinimit masiv, ku tha se ditët e fundit kemi një rënie të shifrave, pasi sipas tij...

Ligji ua ndalon të drejtën e votës, por të infektuarit me COVID mund të bëhen “bombë biologjike” në 25 prill, asnjë nuk merr përsipër...

Personat e infektuar me koronavirus janë të ndaluar nga ligji që të votojnë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.Por deri më tani asnjë institucion...

Rama e nis ditën me pamje nga Lungomare2: Tani që po dalim nga tuneli i pandemisë do bëjmë më shumë për Vlorën e gjithë...

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur me pamje nga Lungomare2 në Vlorë. Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale, shkruan...

“Në vende të tjera ka pasur rritje shifrash nga fushata”, Manastirliu: Ata që kanë treguar papërgjegjshmëri…(E PLOTË)

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ditën e sotme në një intervistë në emisionin “Koha për tu zgjuar” nuk ka përjashtuar mundësinë që pas mbylljes...

Rriten ndjeshëm shifrat, humbin jetën 12 persona me Covid-19 në Kosovë, 494 raste pozitive

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka publikuar të dhënat mbi situatën pandemike. Janë kryer 3.788 testime, ku kanë rezultuar pozitivë 494 persona dhe fatkeqësisht...

E shëroi nga Covid, Pandi Laço falenderon publikisht dr.Brunën: U bë psikologia dhe ëngjëlli ynë mbrojtës. S’do i ndahem më

Gazetari Pandi Laço para pak kohësh u infektua me Covid dhe fatmirësisht ia doli duke u shëruar, ndërkohë që e gjithë familja e tij...

Vaksinimi masiv me ritme të shpejta në SHBA, më shumë se 70 milionë qytetarë morën dozën e dytë të vaksinës

SHBA është vendi më i prekur nga koronavirusi, ku shifrat e të infektuarve dhe viktimave janë disa herë më të larta se shtetet e...


Lajmet e fundit

Gazeta Tema

Telegraf

Panorama

Gazeta Fjala

Gazeta Dita