Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
87 %
2.1kmh
100 %
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
10 °
Mar
8 °
E premte, 27 Janar, 2023

TAG

pandemi

Dalin shifrat e fundit: Numër i ulët rastesh pozitive, 6 persona humbin jetën (13 janë në terapi intensive)

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike shifrat e fundit sa i takon situatës së koronavirusit në vendin tonë. Janë kryer 2517 testime, nga të...

EMA zbulon lidhjen mes një tjetër vaksine dhe mpiksjes së gjakut, 200 milionë doza u dhanë për BE

Agjensia Europiane e Barnave (EMA) ka njoftuar se është gjetur lidhja mes vaksinës Johnson & Johnson dhe  rasteve “shumë të rralla” të trombozës cerebrale,...

Ministria publikon shifrat: Rritet numri i infektimeve dhe viktimave në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat e COVID-19 në 24 orët e fundit, ku shiohet se ka një rritje të lehtë të rasteve të...

SHBA paralajmëron amerikanët mbi pandeminë: Mos udhëtoni në 80% të vendeve në botë

Departamenti i shtetit në SHBA i këshilloi amerikanët që të shmangin udhëtimin në 80% të vendeve nëpër botë për shkak të koronavirusit. Në një njoftim...

Kreu i OBSH-së: Bota mund ta vërë nën kontroll pandeminë brenda disa muajve

Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se bota mund të vendosë nën kontroll pandeminë e Covid-19 gjatë muajve të ardhshëm. Ishte kreu I OBSH, Tedros Adhanom...

Pëllumb Pipero jep lajmin e mirë: Situata paraqitet e qetë te spitali Infektiv, personeli shëndetësor i COVID-3 do të bëjë disa ditë pushim

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka thënë ditën e sotem se situata në spitalin Infektiv paraqitet e qetë, me numrin e pacientëve të rinj që...

Tritan Shehu ia hedh fajin Ramës për vdekjet nga Covid: 10 mijë humbje jete shtesë nga keqmenaxhimi i pandemisë, vaksinimi si në Afrikë

Kandidati për deputet për Partinë Demokratike në qarkun e Gjirokastrës, Tritan Shehu, ka akuzuar qeverinë Rama si përgjegjësen kryesore për humbjen e 10 mijë...

Më shumë pasuri të paluajtshme, bujqësi e ndërtim: Si e ndryshoi pandemia strukturën e ekonomisë në 2020-n

Pandemia e vitit 2020 ndryshoi rrjedhën normale të ekonomisë. Karantina e plotë që zgjati gati tre muaj e më pas kufizimet në orare, udhëtime...

Nga vijnë dhe ku shkojnë vaksinat e koronavirusit në botë

Bota kaloi një fazë shumë të rëndësishme të vaksinës së koronavirusit gjatë kësaj jave: janë prodhuar mbi 1 miliard doza. “Prodhimi vazhdon me ritme të...

Manastirliu publikon shifrat: 8065 vaksinime ditën e sotme, shkon në mbi 332 mijë numri i imunizimeve në vendin tonë

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrën e vaksinimeve për ditën e sotme, ku 8065 qytetarë kanë marrë vaksinën anti-COVID.Që nga fillimi i...

Lajmet e fundit