Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
0.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
22 °
E diel, 2 Tetor, 2022

TAG

pandemi

Covidit s’po i vjen fundi, paralajmërojnë shkencëtarët: Pas Omicron do të ketë variante tjera

Shkencëtarët paralajmërojnë se Omicron nuk do të jetë varianti i fundit i Covid-19. Ata bëjnë me dije se pas Omicron do të ketë variante të...

Rritje e ndjeshme e infektimeve në 24 orët e fundit, COVID i merr jetën dy personave

Është rritur numri i të infektuarve me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit. Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë ditës së fundit kanë rezultuar pozitiv...

“Shumë vende po mbyllen nga varianti i ri i Covid”, Rama paralajmëron: S’mund ta kalojmë sikur s’po ndodh asgjë, mund të rishikojmë masat

Kryeministri Edi Rama po mban konferencën e fundit të 2021, ku po flet për çështje të ndryshme. Ai ka folur dhe për situatën e pandemisë....

Të “arratisesh” në pandemi, shqiptarët do ikin jashtë për festat e fundvitit

Kush nuk i do udhëtimet? Në prag festash, ato bëhen zgjedhja ideale për të kaluar disa ditë me miqtë, familjarët apo partnerin. Alternativat turistike...

Epidemiologu Alimehmeti publikon studimin dhe jep lajmin e mirë: Imuniteti natyror është superior ndaj vaksinave për sa i përket…

Epidemiologu Ilir Alimehmeti edhe një herë ka publikuar një shkrim, ku analizon efektivitetin e mbrojtjes nga infeksioni i kaluar i koronavirusit dhe nga skema...

OBSH paralajmëron: Omicron po përhapet me shpejtësi të paprecedentë

Varianti i ri i koronavirusit Omicron po përhapet në të gjithë globin me një ritëm të paprecedentë, ka paralajmëruar Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Rastet...

Shitjet e bizneseve ranë me 932 mln euro nga pandemia, ndërmarrjet e mesme më të goditurat

Në 2020-n, të ardhurat nga shitjet të bizneseve shënuan rënie me 116 miliardë (932 milionë euro) në krahasim me vitin 2019 raportoi INSTAT në...

Shënohen mbi 5 milionë viktima nga Covid-19 në të gjithë botën që prej shpërthimit të pandemisë

Numri i viktimave si pasojë e infektimit me Covid-19 në botë ka tejkaluar shifrën pesë milionë, në më pak se dy vjet prej shpërthimit...

Ulen infektimet nga Covid-19, asnjë viktimë në 24 orët e fundit në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka publikuar të dhënat për situatën pandemike për 24 orët e fundit. Nga 1.557 testime, 16 qytetarë kanë rezultuar...

Asnjë humbje jete, Kosova me numra minimal të të infektuarve

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka publikuar shifrat e fundit lidhur me pandeminë e Covid-19. Nga 2.198 testime, 18 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin...

Lajmet e fundit