Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

pandemi

Kosovë, një qytetar humb jetën nga Covid-i, regjistrohen 17 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka publikuar të dhënat mbi situatën pandemike për 24 orët e fundit, ku kanë rezultuar pozitivë 17 qytetarë. Përgjatë 24...

Greqia “jep dritën jeshile” për turistët, hap dyert edhe për shqiptarët që kanë bërë këto dy lloje vaksinash

Greqia ka vendosur që të pranojë të gjithë personat që kanë marrë dozën e vaksinës kundër Covid-19, pavarësisht nëse janë të miratuara ose jo...

Kosovë: 21 raste të reja dhe një humbje jete nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka publikuar të dhënat mbi situatën pandemike për 24 orët e fundit, ku kanë rezultuar pozitivë  21 qytetarë. Përgjatë 24...

SHBA lehtëson masat e udhëtimit, ja kush vend vazhdon të mbetet në “listën e zezë”

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë lehtësuar kufizimet e udhëtimit për shumë vende, teksa vijon vaksinimi i qytetarëve kundër covid-19. Agjencia e shëndetit publik bëri...

Dalin shifrat e Covid: Nuk ka asnjë viktimë, por trefishohen rastet pozitive (BILANCI)

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatës së koronavirusit në vendin tonë. Nuk kemi asnjë humbje jete,...

Kosovë: 5 raste pozitive dhe një humbje jete nga Covid-19 në 24 orët e fundit

5 raste të reja me koronavirus dhe 1 humbje jete nga Covid-19. Ky është bilanci i të dhënave për situatën pandemike për 24 orët...

Konfirmohet rasti i parë me variantin afrikan në Kosovë, Ministria jep njoftimin

Është konfirmuar rasti i parë afrikan i Covid-19 në Kosovë. Lajmin e ka bërë me dije Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës me anë...

“Shpërthen” Fifi në rrjetet sociale: Vetëm muzika e këngëtarëve është virus, Shëngjin festival me 10 mijë vetë

Prej disa ditësh në vendin tonë, në zonën e Ranës së Hedhun në Shëngjin, po mbahet “Unum Festival”, i njohur ndryshe si festivali i...

“Kemi kaluar fazën kritike të pandemisë”, mjeku Kalo: Tani duhet të ringrihemi psikologjikisht dhe ekonomikisht

Situata në vendin tonë nga pandemia është përmirësuar ndeshëm, dje u shënuan vetëm 2 raste të reja me Covid. Mjeku i njohur Tritan Kalo me...

Covid-19 shton depresionin në vend, rritet ndjeshëm konsumi i qetësuesve

Një duzinë njerëzish qëndronin në radhë, të shkujdesur, me zë të lartë dhe me padurimin për të kryer vizitën e tyre në Poliklinikën Qendrore...

Lajmet e fundit