Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

Panama

Panamaja ndan burrat nga gratë si masë parandaluese për koronavirusin

Panama ka marrë një masë të re për të parandaluar përhapjen e koronavirusit dhe ndryshe nga çdo vend tjetër ka marrë vendimin të ndajë...

Po transportoheshin me nëndetëse, kapen 5 ton kokainë në Panama (Video)

Një sasi e madhe prej 5 ton kokainë është kapur orët sot nga policia e Panamasë. Mediat botërore raportojnë se kokaina...

Udhëtimi me ‘të pushtetshmit’ shqiptarë, rrëfehet Blendi Fevziu: Kisha 3 vjet që e kisha fiksuar…

Moderatori i njohur Blendi Fevziu ka qenë i ftuar pasditen e sotme në emisionin ‘Rudina’. Ai ka folur për një nga...

Samir Mane bën bashkë ‘të pushtetshmit’ e medias, rishfaqet edhe Ben Blushi, ja ku po i shijojnë pushimet

Mbrëmjen e djeshme ishte moderatori Blendi Fevziu i cili përmes një fotoje në rrjetet sociale tregoi se kishte ikur me pushime. ...

Tre të pushtetshmit shqiptarë, vizitë turistike në Panama

Të tre janë personazhe tepër të pushtetshëm në tre fusha të ndryshme, por që shpesh ndërthurren me njëra tjetrën, Blendi Fevziu, Samir Mane, dhe...

Papa Françesku vizitë në Panama

Papa Françesku ka udhëtuar për një  vizitë gjashtë ditore në Panama. Ai ka premtuar se do të marrë pjesë në festivalin...

Tragjedi, vritet me armë në derë të shtëpisë futbollisti i njohur Henriquez

Tjetër tragjedi në botën e futbollit. Amilcar Henriquez, futbollist i kombëtares së Panamasë u nda nga jeta në moshën 33-vjeçare pasi u qëllua me...

Autobusi humb kontrollin dhe bie në greminë, 18 të vdekur

Të paktën 18 persona kanë humbur jetën dhe 37 të tjerë janë plagosur si pasojë e një aksidenti ku një autobus ka rënë në...

Edhe spiunët kanë përdorur Mossack Fonseca-n për të fshehur aktivitetet financiare

Gazeta gjermane "Süddeutsche Zeitung" raporton se agjentët e fshehtë dhe informatorët e tyre kanë përdorur gjerësisht shërbimet e kompanisë, si dhe kanë hapur kompani...

“Panama Papers”, gazetari i huaj: Unë i di emrat e shqiptarëve të përfshirë

Drew Sullivan është drejtor i OCCRP (Organizata për Raportimin e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit), e cila operon në Evropën Lindore, Ballkan dhe Rusi...

Lajmet e fundit