Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

Panama Papers

Tre të akuzuar për vrasjen e gazetares së ‘Panama Papers’ në Maltë

Tre persona janë auzuar për vrasjen e gazetares Daphne Caruana Galizia, e cila mbeti e vdekur në një atentat me bombë në muajin tetor....

Ekzekutohet në atentat mafioz gazetarja që po hetonte “Panama Papers”

Gazetarja që udhëhoqi investigimin e skandalit të njohur si “Panama Papers” dhe lidhjet me korrupsionin në Maltë është vrarë në një atentat me bombë...

“Bahamas Leaks”, zbulohen 4 kompani të reja “Offshore” në lidhje me Shqipërinë, mes tyre gjiganti “Exxon Mobil”

176 mijë dokumente të reja të individëve dhe kompanive “offshore” janë publikuar së fundmi në një databazë në internet nga bashkëpunimi i “ICIJ” dhe...

Danimarka bëhet shteti i parë në botë që blen dokumente nga “Panama Papers”

Danimarka është bërë shteti i parë në botë që blen dokumente nga “Panama Papers”, rrjedhja më e madhe e informacioneve konfidenciale në histori. ...

Wikileaks publikon qindra e-maile, viktima të përdhunimit, homoseksual të fshehur dhe rekorde mjekësore

Një prej databazave më të mëdha në internet për publikimin e dokumenteve, kabllogrameve dhe e-maileve sekrete, Wikileaks, ka publikuar këtë herë qindra e-maile që...

Ekspozuan skandalin e evazionit fiskal “LuxLeaks”, dënohen dy informatorët

Dy publikuesit e mbi 30,000 dokumenteve që ekspozonin skandalin e evazionit të taksave në Luksemburg janë dënuar me kusht ndërsa një gazetar është lënë...

Dalin 2 shtetas shqiptarë dhe 25 aksionerë të “Panama Papers”, ja kush janë (Emrat)

Konsorciumi Ndërkombëtar i Gazetarëve investigativë ka bërë sot mijëra dokumente publike nga rrjedhja e studios ligjore “Mossack Fonseca” e quajtur ndryshe “Letrat e Panamasë”....

Parajsat fiskale, 300 ekonomistë letër Britanisë, SHBA dhe të gjithë botës: I krijuat vetë, tani luftojini

Rreth 300 ekonomistë u kërkuan qeverive të të gjithë botës të punojnë së bashku për të bërë përparime të konsiderueshme kundër epokës së parajsave...

Dalin të gjithë emrat e përfshirë në “Panama Papers”, edhe nga Shqipëria

Të gjithë emrat e personave të përfshirë në rrjedhjen më të madhe të dokumentave nga një firmë “Offshore”, do të publikohen ditën e nesërme....

Edhe spiunët kanë përdorur Mossack Fonseca-n për të fshehur aktivitetet financiare

Gazeta gjermane "Süddeutsche Zeitung" raporton se agjentët e fshehtë dhe informatorët e tyre kanë përdorur gjerësisht shërbimet e kompanisë, si dhe kanë hapur kompani...

Lajmet e fundit