Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
2.6kmh
20 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
18 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

panairi i librit

Për panairin me sy kritik, dhe piktorin që kemi në krye

Nga Hamdi Jupe Panairi i librit ishte një ngjarje e rëndësishme kulturore kombëtare që organizohet vetëm një herë në vit. Është edhe një çast shmangieje...

Panairi i Librit 2021, ndahen çmimet për fituesit, mes tyre dhe Mirela Kumbaro: Zbuloni krijimtarinë dhe përkthyesin më të mirë të vitit

Çmimet e Panairit të 24 të Librit (2021) u shpallën. Juria e panairit e përbërë nga Anila Mullahi (kryetare), Kel Demi, Albana Nexhipi, Aida Tuci...

Rikthehet Panairi i Librit në Tiranë, shkrimtarë e botues prezantojnë për 5 ditë librat e tyre në Pallatin e Kongreseve

Pas dy vitesh mungesë për shkak të pandemisë së Covid-19, rikthehet Panairi i Librit në Tiranë. Panairi 24-t i librit do të zhvillohet nga...

Librat e Besnik Mustafaj, Diana Çulit e Bujar Hudhrit, vlerësohen me çmim në Panairin e Librit në Ulqin

Ka përfunduar me ndarjen e çmimeve edicioni i 20-të i Panairit të Librit në Ulqin. Në Instituti i Librit dhe i Promocionit ka vlerësuar me...

Panairi i 23-të i Librit do të mbahet online, fokusi te qyteti i Tiranës

Ditën e djeshme Ministria e Shëndetësisë ndaloi organizimin e Panairit të 23 të Librit, për shkak të rrezikshmërisë së lartë në përhapjen e Covid-19...

Ismail Kadare zbulon telefonatën e papritur me diktatorin Enver Hoxha

Gjatë fundjavës së kaluar është mbajtur Panairi i 21 i librit “Tirana 2018”, i cili ka zgjatur 4 ditë . Në këtë panair janë...

Dy ditë nga Panairi i Librit në Tiranë, kush janë shkrimtarët pjesëmarrës

Panairi i 21 i Librit “Tirana 2018” pritet të nisë në datën 14 nëntor, ditën e mërkurë. Ky edicion do të zgjasë 4 ditë,...

Letërsia shqipe drejt Europës, 4 shkrimtarë në Panairin e librit të Vjenës

Ditët e fundit po diskutohet shumë për nismat e ndryshme që po merr qeveria shqiptare për të nxitur leximin te çdo person. Bashkangjitur me...

Lajmet e fundit