Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

TAG

Palmer

Palmer: I zhgënjyer që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nuk nisën negociatat

Nis punimet Samiti i Prespës, me pjesëmarrjen e vendeve të Ballkanit Perëndimor, Serbia, Mali i zi, Shqipëria, Kosova, Maqedonia e Veriut dhe Sllovenia, si...

Vuçiç “zbut tonet” për dialogun, optimist pas takimit me Palmer dhe Lajçak: Besoj në arritjen e kompromisit me Kosovën

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç e ka cilësuar si “të mirë” takimin me përfaqësuesin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak dhe zëvendës Ndihmës...

Kreu i LDK-së takohet me Palmer dhe Kosnett, zbulon për çfarë biseduan në tryezë me diplomatët e SHBA

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku është takuar sot me zëvendës ndihmës sekretarin e SHBA-së, Matthew Palmer dhe Ambasadorin e SHBA në Kosovë, . Gjatë këtij...

Dialogu Kosovë – Serbi, i dërguari i BE dhe ai i SHBA “zbarkojnë” në Prishtinë, takime me Kurtin dhe Osmanin

I dërguari special i BE për dialogun Miroslav Lajçak dhe zëvendës-ndihmës sekretari i shtetit amerikan, Matthew Palmer do të vizitojnë të hënën Kosovën. Është...

Palmer zhvillon sot takim virtual me Ramën, Bashën e Metën, ja çfarë do të bisedojnë

Ambasada amerikane në Tiranë ka lajmëruar se zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit të SHBA, Matthew Palmer, do të zhvillojë këtë të martë një “vizitë...

Palmer: SHBA pranë Ballkanit edhe në kohërat e pandemisë

Zv.Ndihmës Sekretari i Shtetit për Europën dhe Euroazinë, Matthew Palmer, ka komentuar për situatën në Ballkanin Perëndimor ndërsa rajoni po përballet me pandeminë e...

Palmer ‘recetë’ politikës shqiptare: Vetëm me dialog dhe me rekomandimet e OSBE-së realizohet Reforma Zgjedhore

Po mbahet sot në Davos të Zvicrës Forumi Botëror Ekonomik. Pjesë e këtij forumi prestigjioz është dhe zyrtari i lartë amerikan për Ballkanin Matthew...

Negociatat/ Palmer: I zhgënjyer nga vendimi i BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

I dërguari Special i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Mattheë Palmer, në një fjalim para komitetit për punët e jashtme në senatin amerikan, deklaroi se...

Rama takon Reeker dhe Palmer në SHBA: Dy miq të kahershëm të Shqipërisë

Kryeministri shqiptar Edi Rama është takuar në SHBA me Ndihmës Sekretarin e Shtetit, Philip Reeker, dhe të Dërguarin Special të SHBA për Ballkanin Perëndimor,...

Emërimi i Palmer si Përfaqësues për Ballkanin, Cakaj: Mbështetje e pakursyer për hapjen e negociatave për Shqipërinë

Ministri i Jashtëm Gent Cakaj ka publikuar mbrëmjen e sotme një foto me Zv.Sekretarin e Shtetit Matthew Palmer, i cili së fundi është emëruar...

Lajmet e fundit