Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

palestine

Ushtria izraelite merr në telefon administratorin e pallatit në Gaza: Sa kohë ju duhet të dilni se do e bombardojmë?! (VIDEO)

Dje është bërë “shkrumb e hi” një pallat në Gaza, nga disa raketa të ushtrisë së Izraelit. Mirëpo një video e Reuters po bën...

Flet shahistja shqiptare që jeton në Izrael: Këta nuk janë myslimanë, janë njerëzit e Hamasit që fshihen pas fustaneve të grave dhe fëmijëve

Shahistja Irena Steinova, një shqiptare që banon në Izrael ka folur ditën e sotme për konfliktin e armatosur Izrael-Palestinë, duke thënë se fajin e...

Sulmet me raketa, “Tik Tok” transmeton videot e konfliktit mes Izralit dhe Palestinës

Luftimet midis Izraelit dhe militantëve palestinezë përshkallëzohen në terren, “Tik Tok” është bërë një forum për transmetimin e tensioneve mes dy vendeve. Dikur i njohur...

“I vumë fëmijët në krevatin tonë, që nëse vdesim, të vdesim bashkë”, kongresmenia palestineze “shpërthen” në lot

Luftë e madhe me viktima, të plagosur dhe shumë dëme të tjera materiale është duke u zhvilluar mes Izraelit dhe Palestinës. SHBA me në...

Kosovarët ngrihen në protestë për Palestinën, palestinezët në Beograd me pankarta “Kosova është Serbi” (FOTO)

Ditën e sotme në Kosovë janë mbajtur marshim-protesta në solidarizim me popullin palestinez. Dhjetëra qytetarë kanë mbushur sheshin e Prishtinës në mbështjetje të familjeve...

Sulmi në Palestinë, Erdogan: Izraelit duhet t’i jepet një mësim i merituar

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, gjatë një bisede telefonike me presidentin e Kirgistanit, Sadyr Japarov kanë diskutuar marrëdhënien dypalëshe dhe çështjet rajonale, përfshirë sulmet...

Thirrja e Joe Biden për konfliktin Palestinë-Izrael: Reduktoni sulmet me raketa që lëshohen pa ndalim në zonat e banuara

Presidenti i SHBA Joe Biden bëri thirrje sot për de përshkallëzim të dhunës në Lindjen e Mesme, ndërsa konflikti në Gaza u agravua, duke...

Konflikti Izrael – Palestinë, provokon “Charlie Hebdo”: Më në fund e gjetëm jetën e mëparshme në botën tjetër

Prej ditësh Izrali dhe Palestina po përballen në një konflikt të armatosur, ku të dyja palët kanë përdorur edhe raketat në drejtim të njëra...

VIDEO: Ja si HAMAS lëshon shiun e raketave mbi IZRAEL

Organizata ushtarake palestineze Hamas ka publikuar një video që tregon se si i lëshon raketat mbi qytetet izraelite. Mbi 1 mijë raketa janë lëshuar nga...

Nga “Wonder Woman” te Dua Lipa dhe Bella Hadid, VIP-at përçahen për konfliktin Izrael-Palestinë

Përveç krerëve të lartë të qeverive në të gjithë botën edhe aktorët, këngëtarët nuk kanë qëndruar pa reaguar në lidhje me situatën kaotike të...

Lajmet e fundit