Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

palestine

Ministri i Jashtëm i Greqisë udhëton sot drejt Izraelit dhe Palestinës, takon krerët e dy vendeve

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias do të udhëtojë sot drejt Izraelit dhe territoreve të Palestinës. Shefi i diplomacisë greke do të takohet fillimisht...

Merkel solidarizohet me Izraelin dhe telefonon Netanyahu-n: Jepini fund sa më shpejt luftimeve me Palestinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel përmes një telefonate me kryeministrin Benjamin Netanyahu, shprehu solidarizim për Izraelin dhe bëri thirrje që të marrë fund sa më...

Erdogan i kërkon Papës të ndihmojë në çështjen e palestinezëve

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, i kërkoi Papa Françeskut të ndihmojë në mobilizimin e botës për të miratuar sanksione kundër Izraelit për "masakrën"...

Në sulmin ajror izraelit vritet komandanti i Xhihadit Islamik brenda në banesën e tij

Mediat e huaja raportojnë se komandanti i Xhihadit Islamik ka mbetur i vrarë gjatë luftës me Izreaelin. Ka qenë vetë ushtria izraelite ata të cilët...

Protestat në shesh për Palestinën, vihen nën hetim 15 persona në Tiranë

15 persona janë proceduar penalisht nga Policia pas protestave të mbajtura në sheshin “Skëndërbej” në shenjë mbështetje për Palestinën dhe popullin palestinez. Sipas njoftimit të...

SHBA mesazh Izraelit dhe Palestinës: Ndaloni dhunën, jemi të gatshëm të…

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar në lidhje me situatën e krijuar mes Palestinës dhe Izraelit. SHBA në Këshillin e Sigurimit të Kombeve...

Kosovarët të ndarë, pas protestave pro Palestinës, këtë javë zhvillohet marshimi në mbështetje të Izraelit

Pasi marshuan pro Palestinës, qytetarët kosovarë do të zhvillojnë një protestë paqësore edhe pro Izraelit.Kjo protestë pritet të mbahet ditën e premte në orën...

Kryeministri izraelit falenderon Shqipërinë: Faleminderit që qëndroni krah nesh dhe mbështesni të drejtën tonë për vetëmbrojtje kundër sulmeve terroriste

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu, në një postim në rrjetet sociale ka falenderuar disa shtete për mbështetjen që po i japin Izraelit në luftimet ndaj...

“Izraeli ka të drejtë të mbrojë popullin”, Qeveria e Kosovës reagon zyrtarisht: Ne kërkojmë që të ndalohet dhuna dhe të ketë zgjidhje paqësore

Konflikti mes Izraelit dhe Hamasit që prej disa ditësh është përshkallëzuar, dhe numri i viktimave vijon të rritet. Qeveri e Kosovës i ka dalë në...

Reagime pas goditjes së zyrave të agjencive AP dhe Al Jazeera në Gaza

Një ndërtesë shumëkatëshe në Gaza, ku ndodhen zyrat e agjensive Associated Press dhe Al-Jazeera, u shkatërrua nga sulmet ajrore izraelite të shtunën, pasi vazhdon...

Lajmet e fundit