Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

TAG

palestine

Filloi përsëri, Izraeli nuk ndalet, lëshon raketat në Gaza

Ushtria izraelitë gjatë orëve të para të mëngjesit së ditës së sotme ka lëshuar përsëri raketat në drejtim të Hamasit në Rripin e Gazës. Kjo...

“New York Times” akuzon Dua Lipën pas mbështetjes ndaj Palestinës, këngëtarja s’i lë gjë mangut gazetës prestigjoze

Si shumë personazhe të famshëm edhe Dua Lipa nuk mund të qëndronte pa reaguar në lidhje me situatën Palestinë-Izrael. Pas sulmeve të vazhdueshme nga izraelitët,...

VIDEO/ “Shkelet” armëpushimi, izraelitët dhe palestinezët përleshen në rrugët e Nju Jorkut

Izraeli dhe Palestina nënshkruan armëpushimin pas më shumë se 9 ditëve luftime, ku humbën jetën mbi 250 persona, mes tyre edhe shumë fëmijë.Por duket...

Ilaçe dhe ushqime, mbërrijnë kamionët e parë me ndihma në Gaza, pas armëpushimt midis Izraelit e Palestinës

Kamionët e parë me ndihma humanitare kanë mbërritur në Gaza, pas armëpushimit midis Izraelit dhe militantëve të palestinës. Mediat e huaja bëjnë me dije se...

Mbrëmë u nënshkrua armëpushimi, por përplasjet s’kanë të ndalur, besimtarët palestinezë provokojnë ushtarët izraelit në xhaminë “Al Aksa” (VIDEO)

Pas armëpushimit që u nënshkrua mbrëmjen e djeshme mes Palestinës dhe Izarelit, sot kanë filluar përplasjet rreth Xhamisë Al-Aksa në Jeruzalem. Një video është...

Hyn në fuqi armëpushimi midis Izraelit dhe Hamasit, palestinezët festojnë dhe falen në rrugë

Në orët e para të mëngjesit së ditës së premte izraelitët dhe palestinezët kanë gjetur më në fund qetësi. Dy vendet arritën të vendosnin...

LAJM I MADH, arrihet armëpushimi mes Izraelit dhe Palestinës pas 11 ditësh luftë

Jeruzalemi ka firmosur armëpushimin pas 11 ditësh luftë mes Izrael-Palestinë ku mbetën të vrarë mbi 200 civilë. Kabineti izraelit i sigurisë votoi për një armëpushim...

Numri i viktimave vijon të rritet, Gjermania mbështet publikisht Izraelin: Keni të drejtë të mbroheni….

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas gjatë vizitës në Izrael ka shprehur publikisht mbështetje për popullin izraelit. “Unë erdha këtu per të shprehur solidaritetin tim....

Armëpushimi mes Izraelit dhe Hamasit pritet të finalizohet të enjten: Të gjithë jemi të lodhur

Sipas mediave izraelite, duke përjashtuar çdo zhvillimi të papritur, një armëpushim midis Izraelit dhe Palestinës do të hyjë në fuqi ditën e enjte. “Nuk ka...

Kërkimi për paqe bën bashkë palestinezët dhe izraelitët: U themi MJAFT sulmeve!

Kërkimi për paqe dhe ndalim të dhunës ka bërë bashkë dhjetra pelstinezë dhe arabë të Izraelit. Ditën e sotme ata janë ngritur në protesta...

Lajmet e fundit