Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

palestina

Këshilli Sigurimit miraton rezolutën kundër kolonizimit izraelit të Palestinës, SHBA-ja abstenon

Rezoluta që parasheh ndalimin “e menjëhershëm dhe të tërësishëm” të të gjitha aktiviteteve të ndërtimit të vendbanimeve ilegale në territoret palestineze nën okupimin izraelit,...

Izraeli refuzon përpjekjet e Francës për një konferencë paqeje me palestinezët

Izraeli deklaroi sot se nuk do të marrë pjesë në një konferencë paqeje, që Franca po përpiqet të organizojë në fund të këtij viti,...

Teksti mbi “Palestinën e pushtuar”, Izraeli pezullon bashkëpunimin me UNESCO-n

Izraeli njoftoi sot pezullimin e bashkëpunimit me UNESCO-n një ditë pas votimit, një akt i denoncuar në Izrael që mohon lidhjen historike mijëvjeçare midis...

Google kritikohet për heqjen e Palestinës nga harta (Foto)

"Ky veprim është projektuar edhe për të falsifikuar historinë, gjeografinë, si dhe të drejtën e popullit palestinez për atdheun e tyre, dhe një...

Palestina si Kosova, kritika Eurovision për ndalimin e flamurit

Zyrtari i lartë palestinez Saeb Erekat kërkoi nga organizatorët e Eurovision-it që t'i kërkojnë falje Palestinë pasi flamuri i vendit të tij u vendos...

Greqia njeh shtetin e Palestinës

Greqia është bërë shteti i fundit në Europë që e njeh shtetin e Palestinës, pas votimit të rezolutës në Parlament ditën e sotme. ...

Lajmet e fundit