Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

palestina

Tre ditë zie për protestuesit e vrarë, Erdogan pozicionohet në krah të Palestinës

Presidenti i Turqisë Rexhep Tayip Erdogan në një dalje publike i ka bërë thirrje të gjithë botës myslimane që të mbështesin Palestinën. ...

Përplasje të dhunshme në rripin e Gazës, palestinezët protestë në Tiranë

Përplasjet prej ditës së djeshme mes palestinezëve dhe ushtrisë izraelite në rripin e Gazës ku deri më tani raportohen rreth 58 viktima, ka bërë...

Nxiti trazirat mes Palestinës dhe Izraelit, dalin faktet tronditëse: I riu u përdor si ‘objekt praktike’

Trazirat mes Palestinës dhe Izraelit po degradojnë çdo ditë e më shumë, ndërsa objekt i këtij debati të rihapur mes dy vendeve fqinje është...

Agravohet protesta në kufirin mes Palestinës dhe Izraelit, vritet punonjësi i medias së njohur

Situata e krijuar nga protestat e dhunshme në kufirin palestino-izraelit nuk duket fare mirë, aq sa ditën e sotme ka gjetur vdekjen edhe një...

Rikthehet lufta në Gaza? Ushtria Izraelite sulmon turmën, 5 të vdekur dhe qindra të plagosur

Të paktën pesë persona kanë humbur jetën në protestën e dhunshme që po zhvillohet prej ditësh në qytetin palestinez Gaza, kundër Izraelit. ...

Rikthehet lufta e frikshme Izrael-Palestinë, ushtria hap zjarr me tanke ndaj turmës (VIDEO)

Duket se konflikti mes Izraelit dhe Palestinës nuk do të mbyllet kurrë, e kësaj here këtë e kanë vërtetuar edhe marshimet e dhunshme popullore...

Rezoluta e OKB jep rezultatet e para, Netanjahu kërkon ndalimin ndërtimeve në Jerusalemin Lindor

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu kërkoi shtyrjen e shqyrtimit të lejeve të ndërtimit në lagjet e kolonizimit në Jerusalemin Lindor, për të shmangur më shumë...

Netanjahu kërcënon Zelandën e Re: Veprimi juaj, deklaratë lufte kundër Izraelit

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanjahu e ka konsideruar angazhimin e Zelandës së Re për kalimin e rezolutës në OKB që kërkonte ndalimin e ndërtimeve...

Lajmet e fundit