Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
26 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

palestina

“Zoti është i madh”, izraelitët nuk ndalen, sulmojnë sërish grupin militant të Xhihadit Islamik, momenti kur raketat “fluturojnë”mbi njerëzit

Situata mes Izraelit dhe grupit militant të Xhihad Islamik është përshkallëzuar. Më herët Izraeli bëri me dije se kishin sulmuar disa objekte të grupit...

SHBA përshendet armëpushimin mes Izraelit dhe Hamasit, Biden: Meritoni të jetoni të sigurt

Presidenti Joe Biden përshëndet armëpushimin që pritet t’i jap fund luftimeve midis Izraelit dhe Hamasit, duke thënë se ai sheh një "mundësi të mirëfilltë"...

Izraelitët bombardojnë shtëpinë, vritet një gazetar në Palestinë

Një gazetar palestinez ka humbur jetën në sulmet ajrore izraelite në Gaza gjatë mbrëmjes së djeshme. Yusef Abu Hussein, punonte si gazetar në stacionin radiofonik...

Kosova i del në krah Izraelit: Ka të drejtë të mbrohet nga Hamasi

Ministria e Jashtme e Kosovës (MPJ) ka thënë se Izraeli ka të drejtë dhe detyrim të mbrojë popullin e tij kundër 2,000 raketave të...

VIDEO/ Përplasja e efektivëve me protestuesit pro Palestinës, revoltohet qytetarja turke: Do flasim turqisht, haram ju qoftë policëve

Protesta e qytetarëve ditën e sotme në sheshin “skënderbej” pati edhe përplasje të protestuesve me efektivët e policisë, me këta të fundit që kërkonin...

Ministria e Shëndetësisë në Palestinë publikon shifrat: 145 palestinezë janë vrarë në Gaza, 41 prej tyre janë të mitur

Konflikti mes Izraelit dhe Palestinës ka sjellë shumë viktima nga të dyja anët, por palestinezët janë më të rrezikuar për shkak të armatimeve më...

“A je mirë? Ndërtesa po rrëzohet”, VIDEO: Raketat izraelite bien në Gaza, gazetari i BBC po raportonte drejtpërdrejt

Një ndërtesë është shembur e gjitha në Gaza, pas një sulmi me raketë nga forcat izraelite. Pamjet janë regjistruar drejtpërdrejt dhe janë shpërndarë nga...

Revoltohet Kreshnik Spahiu: Nuk hapim dot facebook-un se ka shpërthyer dashuria pro Palestinës ose Izraelit, por kur vriteshin mijëra shqiptarë, ne nuk egzistonim për...

Themeluesi i Aelancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, është revoltuar me postimet e shumta të qytetarëve shqiptarë pro Palestinës ose pro Izraelit.Ai shkruan se...

Frika nga koronavirusi, Palestina ndalon lëvizjet në Bregun Perëndimor

Autoritetet palestineze vendosën që të ndalojnë për një periudhë dy javore të gjitha lëvizjet jo të rëndësishme në Bregun Perëndimor, pasi numri i personave...

Palestinezët kundër anëtarësimit të Kosovës në Interpol

Palestinezët nuk do të përkrahin Kosovës për anëtarësimin në Interpol, ka thënë i dërguari palestinez në Beograd, Mohamed Nabhan.   Ai...

Lajmet e fundit