Tirana
overcast clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0kmh
100 %
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

TAG

paketa antishpifje

AMA ‘shuplakë’ qeverisë, nuk miraton Paketën ‘Anti-shpifje’

Autoriteti i Medias Audiovizive (AMA) hodhi poshtë projektligjin e qeverisë Rama që kërkon ndërhyrje në median e shkruar online. Në mbledhjen...

Rama mbledh grupin e deputetëve të PS-së, jep urdhër të qartë për METËN: Të presim raportin përfundimtar të Venecias (ÇFARË THA SOT)

‘’Për Metën do të presim raportin përfundimtar të KV-së. Më pas do të hartojmë dokument për hapat që do të ndërmarrim. Të miratohet...

‘JO’ financimit të huaj në zgjedhje dhe ‘lajmeve të rreme’, Taulant BALLA paralajmëron lëvizjen e mazhorancës: Gati rezoluta e re

Kujtojmë që pretendimet e kryeministrit Rama për të miratuar një paketë ligjesh që lufton fabrikimin e ‘’fake neës’’ ka ngjallur indinjatë të madhe...

Paketa anti-shpifje, PD: Censurë e Ramës kundër medias online, kërkon t’i mbyllë gojën…

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi ka reaguar për paketën e censurës së kryeministrit Edi Rama kundër medias online, e njohur ndryshe si paketa anti-shpifje....

Paketa anti-shpifje, VOA: Mediat shqiptare të shqetësuar mbi miratimin pa transparencë

Qarqet mediatike shqiptare shprehën sot shqetësimin e tyre mbi miratimin pa transparencë nga qeveria të një grupi ndryshimesh ligjore të mbiquajtura prej saj si...

Miratohet ‘paketa anti-shpifje’ për mediat online

Është miratuar sot në Këshillin e Ministrave drafti që synon të formalizojë dhe rregullojë mediat online, e njohur ndryshe edhe si “paketa anti-shpifje”. ...

Paketa Antishpifje, Rama flet për cënimin e figurës së Elvana Gjatës: Të gjithë preken nga kazani, kur e provon vetë e kupton

Kryeministri Edi Rama është i ftuar gjatë mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Xing me Ermalin’. Ai po flet për ligjin e...

‘ Paketa antishpifje’, organizatat ndërkombëtare i bëjnë thirrje Ramës të tërhiqet

Katër organizata i kanë dërguar kryeministrit Edi Rama dhe ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj një letër të hapur ku  kërkojnë tërheqje e ‘paketës antishpifje’....

Paketa antishpifje, institucionalizim i censurës

Nga ERL MURATI   “Paketa antishpifje” e Edi Ramës nuk dënon shpifjen, sepse fyerja dhe shpifja dënohen me ligjin aktual në...

Arjan Çani: Paketa antishpifje do fundosë Ramën dhe ‘kamikazët’ e tij

Gazetari Arjan Çani shprehet se paketa Antishpifje e propozuar nga kryeministri, do ta fundosë Edi Ramën. I ftuar në emisionin “Open”,...

Lajmet e fundit