Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
0kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

paketa antishpifje

Miratimi i Paketës anti-shpifje, reagon Presidenca

Zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi, ka reaguar pas miratimit të projektligjit të ligjit për mediat audio-vizive në Parlament. Blushi...

Miratimi i Paketës anti-shpifje, Basha thirrje Metës: Mos dekreto ligjin!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kan reaguar pas miratimit të Paketës anti-shpifje në parlament. Me anë të një postimi në...

Mira Kazhani për ‘Euronews Albania’: Pse jam kundër ‘anti-shpifjes’

Editorja e tiranapost.al ka komentuar në 'Euronews Albania' sot paketën ‘Anti-Shpifje’. Kazhani flet për gazetarë, ngatërrestarë dhe shpifës që janë kudo,...

Paketa anti-shpifje/ Rama i shton Shqipërisë edhe një kusht, e zbulon politologu pas takimit me diplomatët e BE

Pas ngulmimit të qeverisë për të miratuar paketën antishpifje, Komisioni Evropian e shton atë si një kriter plus në çështjen e hapjes së negociatave...

Këshilli i Europës kundër Ramës, Mijatoviç: Jam thellësisht e shqetësuar! Urgjent parlamenti të rishikojë draftet e paketës anti-shpifje

Të gjithë kundër Ramës dhe qeverisë së tij për paketën anti-shpifje që pritet të miratohet në Kuvend. Dunja Mijatoviç, komisionere e...

VIDEO E RRALLË/ Kur Rama deklaronte se pa gazetën ‘KOHA JONË’ nuk do e njihnin as në lagje

Publikohet video e rrallë nga koha kur kryeministri Edi Rama, ishte i bindur se pa gazetën “Koha Jonë”, nuk do e njihnin as në...

Shkrimtari Zija Çela kundër Paketës Anti-Shpifje: Parlamenti monist që synon një ligj autokratik

Shkrimtari i njohur Zija Çela ka deklaruar se është kundër Paketës Anti-shpifje të cilin qeveria shqiptare kërkon që ta miratojë në parlament. ...

Paketa anti-shpifje/ Reagon pas ‘furtunës’ së kundërshtive Rama: Ose s’e kanë lexuar, ose duan të tallen me opinionin publik

Reagon kryeministri Edi Rama pas ‘furtunës’ së kundërshtive lidhur me paketën anti-shpifje që pritet të kalojë në Kuvend.   Rama thotë...

Ndërkombëtarët kundër paketës “antishpifje” të qeverisë: Kontrollon median, cënon lirinë e gazetarëve

Paketa “Antishpifje” e cila duhet të zbatohet nga AMA edhe pse kjo e fundit e ka kundërshtuar po diskutohet në Komisionin e Ligjeve. Organizatat...


Lajmet e fundit