Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
51 %
3.6kmh
0 %
Mër
30 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
Die
37 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022

TAG

pajisje pergjimi

Kapen dy britanikë me pajisje përgjimi në Rinas, dyshimet e para

Autoritetet në Rinas kanë kapur disa pajisje, të cilat dyshohen se janë përgjues. Burime për mediet bëjnë me dije se pajisjet u përkasin dy shtetasve britanikë...

Çfarë është “Pegasus” programi që spiunon koka shteti, gazetarë e aktivistë! Si ta kuptoni që po përgjoheni

Një program i avancuar i quajtur Pegasus prej vitit 2016 përdoret në mbarë botën për të infiltruar telefonat smart, dhe është aktualisht një nga...

Gjendet një pajisje përgjimi në Portin e Durrësit, kush është italiani që qendroi disa ditë në qytet dhe tentoi të largohej

Gjendet një pajisje e dyshimtë në Portin e Durrësit. Policia dyshon se bëhet fjalë për një pajisje përgjimi e cila...

Pajisja misterioze e izraelitit në Rinas, Policia jep informacion

Policia e Shtetit ka dhënë informacion lidhur me ndalimin e një shtetasi izraelit gjatë largimit nga aeroporti i Rinasit, ku iu gjet një pajisje...

Prokuroria nis zyrtarisht hetimet për aparaturën e çuditshme të zbuluar në valixhen e Izrealitit

Pak orë pas sekuestrimit të një pajisjeje të veçantë në aeroportin e Rinasit që arrin të zbulojë përgjuesit, ka ardhur edhe reagimi i Prokurorisë....

“Pajisja”, Prokuroria: Letra e Pansës, nuk konsiderohet prove

Prokuroria e Tiranës vlerëson se letra e ish – Drejtorit të Policisë Italiane, Alessandro Pansa, në formën e mbërritur në Prokurorinë Shqiptare nuk mund...

Pajisja e Policisë, Zv/drejtori Çipa merret në pyetje nga Prokuroria

Zëvendësdrejtori i Policisë së Shtetit, Ardian Çipa është marrë në pyetje nga Prokuroria e Tiranës lidhur me një pajisje që disponon ky institucion. ...

Saimir Tahiri: Pajisja është e italianëve, nuk përgjojmë dot bisedat telefonike

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka deklaruar se Policia e Shtetit ka në përdorim një pajisje që ndihmon në identifikimin e numrave celularë në...

Hoxha: Një tjetër pajisje përgjimi përdoret për shantazhe politike, ja si funksionon

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka shpjeguar në studion e “News24” funkionimin e pajisjes ilegale të përgjimit, ekzistenca e së cilës është denoncuar fillimisht në...

Lajmet e fundit