Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
1 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

pagat

Modernizimi i Administratës Publike, Rama: Përdorej për ushtarët e partive, sot bëhet karrierë

Duke folur për “Modernizimin e Administratës Publike” në ambentet e TOKB, kryeministri Edi Rama ka thënë se sot të gjithë punonjësit kanë mundësi të...

Propozimi i qytetarit në TV: Të ndalohet me ligj rritja e rrogave në prag zgjedhjesh

Një qytetar i revoltuar ka bërë një propozim të veçantë gjatë bisedës telefonike në emisionin “Koha për t’u zgjuar”. Telefonuesi anonim...

Rriten pagat për 8.000 punonjës në varësi të bashkive

Rritja e pagave do të jetë 10% edhe për 8 mijë punonjës mësimorë që varen nga buxhetet e 61 bashkive të vendit. Ministrja e...

Shqipëria, vendi ku njerëzit me paga të larta tatohen më shumë së në gjithë rajonin

Nëse je i talentuar, i mirëarsimuar dhe si rrjedhojë arrin të gjesh një punë me një pagë të mirë, në Shqipëri taksohesh dyfishi në...

“Në panair ka punë me 3000 euro rrogë”, si reagojnë kompanitë për deklaratën e Ramës (Video)

I ngacmuar nga deklarata e kryeministrit Edi Rama se në Panairin e Punës mund të gjeje punë me pagë deri në 3000 euro, Ismet...

Ndryshimi i gradave të policëve, ulen pagat për 2100 punonjës

Punonjësit e policisë do të përballen me një ulje pagash që do të fillojë që në datën 1 prill, për shkak të ndryshimit të...

Lajmet e fundit