Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
1 °
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

TAG

pagat

“Është NJË DORË që kërkon destabilizim”, Rama NGRE DYSHIME për daljen e të dhënave: Ja deri ku mund të shkojnë BRAVAXHINJTË dhe ÇELSAXHINJTË! Pse...

Kryeministri Edi Rama, duke folur për databazën me të dhëna sensitive të mijëra qindra-mijëra qytetarëve shqiptarë ka ngritur dyshime se kush mund të ketë...

Skandali me pagat, reagon “live” në emision drejtoresha e AKSH-it: S’kemi lidhje me databasen e publikuar, s’menaxhojmë sistemin digjital

Linda Karçanaj drejtore e AKSH-it ka reaguar në emisionin “Opinion” në lidhje me skandalin e publikimin pagave të mbi 630 mijë qytetarëve shqiptarë. Ajo në...

Skandali i pagave, zyrtari i PD bën deklaratën e fortë: Ka edhe të dhëna të tjera si llogaritë në bankë dhe kreditë e marra

Ivi Kaso, anëtar i Komisionit të Rithemelimit të Partisë Demokratike thotë se databaza për pagat është vazhdim i publikimit të të dhënave për votuesit...

“Rrogat i ka nxjerrë vetë Qeveria”, Braçe ironizon: Në këtë vend nuk ka fund debilllëku!

Deputeti Erion Braçe ka reaguar sërish në lidhje me publikimin e pagave të 630 mijë qytetarëve shqiptarë. Përmes një postimi në rrjetet sociale Braçe ka...

Skandali me pagat, Alibeaj: Nuk është episodi i parë, në fillim ishin patronazhistët

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka folur në një intervistë për skandalin e publikimit të pagave të 630 mijë qytetarëve shqiptarë. Ai tha se...

“Publikimi i pagave një grusht në zemër të shtetit”, Gjikondi: Një dështim, as në diktaturë s’ndodh ky tmerr

Avokatja Brizida Gjikondi thotë se publikimi i të dhënave për pagën e qytetarëve shqiptarë është një grusht të zemër të shtetit. Me anë të një...

Databaza me pagat e 630 mijë qytetarëve, PD: Pjesë e patronazhimit të Edi Ramës, drejtësia të veprojë

Partia Demokratike akuzon kryeministrin Edi Rama si përgjegjës për daljen e të dhënave për pagën e rreth 630 mijë qytetarvëe shqiptarë. Përmes një deklarate për...

Pagat u rritën me 30%, Rama jep një tjetër lajm të mirë: Do i rrisim përsëri!

Kryeministri Edi Rama tha se buxheti i vitit 2022 parashikon një rritje të pagave prej 30% për Forcat e Armatosura, premtim që ai tha...

Rama: Përgjysmim i tatimit për pagat nga 40 deri në 50 mijë lekë, ja sa qytetarë përfitojnë

60 mijë qytetarë do të përfitojnë nga përgjysmimi i tatimit për pagat 40 deri në 50 mijë lekë. Lajmi u konfirmua këtë të premte...

Lajm i mirë për të punësuarit me pagë deri në 40 mijë lek, zerohen taksat

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë dhe një herë premtimin e Qeverisë që drejton për të zeruar taksat mbi pagën, për të gjithë ata të...

Lajmet e fundit