Tirana
few clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
56 %
4.6kmh
20 %
Sht
5 °
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

TAG

pagat

Shqipëria me përqindjen më të lartë të familjeve që nuk kanë mundësi të kursejnë

Siç tregojnë të dhënat e anketës, rreth 75 për qind e familjeve në Shqipëri nuk kanë plane për të kursyer pas krizës pandemike. Kjo...

“Na rrisni pagat, ju presim deri më 31 gusht”, Margariti u përgjigjet artistëve të Teatrit Kombëtar: Hatërmbetje mes vëllezërve, do u kalojë

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, ka reaguar për letrën që artistët artistët e Teatrit Kombëtar i dërguan asaj dhe kryeministrit Edi Rama, ku kërkonin...

Niko Peleshi jep lajmin e mirë: Nga 1 korriku rriten me 30% pagat e të gjithë ushtarakëve, 38 kategori që përfitojnë plus 20 mijë...

Ministri i Brendshëm Niko Peleshi pas përfundimit të mbledhjes së qeverisë ka bërë me dije se nga 1 Korriku paga e të gjithë ushtarakëve...

Përfundon hetimi për rrjedhjen e databazës së pagave, prokuroria dërgon për gjykim katër të pandehur (EMRAT-AKUZAT)

Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet për rrjedhjen e databazës së pagave të qytetarëve dhe institucioneve private dhe shtetërore, si dhe ka dërguar për...

Punonjësit e inceneratorit të Fierit në protestë për pagat: Do të futemi në grevë urie nëse s’marrim rrogën e 5 muajve

Punonjësit e inceneratorit të Fierit janë ngritur sërish sot në protestë, pasi  kanë 5 muaj që nuk kanë marrë pagat. Ata kanë bllokuar mjetet...

“Pagat të bëhen publike njëherë në vit”, Rama: Do pyesim qytetarët, 25% e bizneseve deklaruan paga më ta larta pas publikimit të databazës

Kryeministri Edi Rama ka hedhur idenë që pagat të bëhen publike njëherë në vit, por për këtë tha se do të pyeten qytetarët nëpërmjet...

Lirimi i 4 të akuzuarve për skandalin e të dhënave, PD: Segmente të drejtësisë të kapura nga Rama

Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Tiranës për lirimin e katër personave të akuzuar për nxjerrjen dhe përdorimin e të dhënave...

Mosdeklarimi i rrogave, Rama paralajmëron sërish sipërmarrësit: Keni afat deri në 20 Janar për të vetërregulluar pagat, iu kemi dërguar letër

Në një bashkëbisedim live me qytetarët për këtë vit, kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar sërish bizneset dhe sipërmarrësit se duhet të vetërregullojnë pagat deri...

Skandali me publikimin e të dhënave personale, kryeprokurorja e Tiranës: Në fund të hetimit do kemi autor!

Drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës, Elisabeta Imeraj shprehet optimiste se hetimet intensive do të çojnë para drejtësisë autorët përgjegjës për rrjedhjen e të dhënave...

Komisioneri për Mbrojtjen e të Dhënave Personale reagon për databazën e pagave: Shkelje e rëndë, të ndërhyjnë institucionet

Komisioneri për të Drejtën e Informimit dhe Mbrojtjen e të Dhënave Personale ka reaguar pas skandalit të publikimit të pagave të 630 mijë qytetarëve...

Lajmet e fundit