Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
1.5kmh
75 %
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
17 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

pagat

Konventa e Partisë së Lirisë, Meta: Synimi ynë për pagat, të garantojnë mirëqenie për familjet shqiptare

Ilir Meta është shprehur sot se partia që ai drejton, në aspektin e zhvillimit ekonomik të vendit, do të rrisë pagat për t'i kthyer...

Tatimet nisin aksionin në Universitete, kontrollojnë pagat e deklaruara të pedagogëve (DOKUMENTI)

Drejtoria e Tatimeve në Tiranë ka nisur një aksion për kontrollin e pagave të deklaruara. Dje, kryeministri Edi Rama u shpreh se pedagogët që...

Qeveria rrit me 15% pagat e pedagogëve, Kushi: 7% do mbulohen nga shteti, pjesa tjetër nga vetë Universiteti

Qeveria njofton se ka miratuar në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave rritjen me 15% të pagave për pedagogët. Lajmi u bë i...

“Javën tjetër rrisim pagat me 7%”, pedagogët të pakënaqur nga premtimi i Ramës

Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama për rritje pagash deri në 7%  vjen dhe reagimi i parë nga pedagogët, të cilët duket se janë...

Pedagogët në protestë për pagat, Ilir Meta i mbështet: Kërkesat e tyre janë legjitime dhe plotësisht të realizueshme

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka shprehur mbështetjen e tij të plotë për pedagogët të cilët ditën e sotme po protestojnë jashtë...

Kushi zbardh takimin me pedagogët: Do të vazhdojmë dialogun për pagat  në bazë të performancës

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka reaguar pas takimit të zhvilluar ditën e sotme me pedagogët, ku u diskutua kërkesa e tyre mbi rritjen...

Qeveria njoftoi rritjen e pagave, Berisha nga Shijaku: Rrogat dhe pensionet duhet të ishin trefishuar

Kreu i PD, Sali Berisha ndodhet pasditen e sotme në Shijak, ku po zhvillon një bashkëbisedim me banorë dhe intelektualë të zonës. Gjatë fjalës së...

 “Një lek më shumë në xhepat e qytetarëve”, Meta: Të indeksohen pagat, ndihmojnë në përballimin e krizës së çmimeve

Kreu i zgjedhur i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, deklaroi sot se indeksimi i pagës, çështje për të cilën deputetët e kësaj partie kanë...

Kryemadhi kërkon indeksimin e pagave, depoziton në Kuvend projektligjin: Koha që shqiptarëve të mos ia hanë lekët inceneratorët

Deputetja e ish-LSI, tashmë Partia e Lirisë, Monika Kryemadhi ka depozituar në Kuvend projekt-ligjin për indeksimin e pagave. Kryemadhi thotë se gjatë 10 viteve të...

Shqipëria me përqindjen më të lartë të familjeve që nuk kanë mundësi të kursejnë

Siç tregojnë të dhënat e anketës, rreth 75 për qind e familjeve në Shqipëri nuk kanë plane për të kursyer pas krizës pandemike. Kjo...


Lajmet e fundit