Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
Mër
22 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

paga

Dashnor Sula: Shtesa ime e RROGËS do të shkojë për Shoqatën e Jetimëve në Peqin! Nuk kemi bërë asgjë për të merituar këtë rritje...

Deputeti i Partisë Demokratike Dashnor Sula ka folur në seancën e sotme plenare për rritjen e rrogave, duke thënë se është kundër rritjes së...

Rritja e pagave për deputetët dhe ministrat, Artan Fuga: Turp i madh, njësoj si katapulta dhe avioni në rënie pikiatë

Akademiku Artan Fuga ka reaguar pas votimit të projektligjit në Komisionin e Ekonomisë për rritjen e pagave për deputetët dhe ministrat, duke e cilësuar...

PS dhe opozita votojnë PRO rritjes së pagave për administratën dhe deputetët, Agron Shehaj i vetmi kundër

Komisioni i Ekonomisë ka votuar ditën e sotme projektligjin e qeverisë për rritjen e pagave të të gjithë administratës shtetërore. Projektligji u miratua edhe...

Ibrahimaj jep lajmin e MIRË: Në qershor do të merret rritja e PAGAVE që nga 1 prilli

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave Delina Ibrahimaj bëri me dije se kategoritë që janë përfshirë në rritjen e pagave, do ta përfitojnë këtë rritje...

Rritja e pagave, Ibrahimaj: Do të shkojë 900 euro përmes dy hapave, rroga e Presidentit është më e larta

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, në mbledhjen e Komisionit të Ekonomisë ka folur lidhur me rritjen e pagave për administratën publike. Gjatë fjalës...

Nënshkruhen kontratat mes specializantëve dhe Ministrisë së Shëndetësisë, Manastirliu: Kushte pune bashkëkohore dhe paga më të larta, trajtim dinjitoz për mjekët e rinj

118 mjekë që fillojnë këtë vit specializimin 4-vjeçar në Mjekësi, kanë nënshkruar ditën e sotme kontratat dy-palëshe me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale,...

“Me 14 maj të falimentojmë Rilindjen”, Meta nga Velipoja: Premtimi i Ramës për pagat u shua pa ardhur zgjedhjet

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ditën e sotme ka zhvilluar një takim me strukturat në Velipojë, ku ka kërkuar që në zgjedhjet...

“Po vijnë faturat e plakjes së popullsisë”, Rama: S’mund të flemë po nuk e çuam pagën minimale 60 mijë lekë

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim sot me përfaqësuesit e bizneseve në Durrës, ku tha se pagat e punonjësve janë një prioritet kombëtar. Shefi...

Arbana tha se “mezi po mbante lekët e saja”, sa paguhet moderatorja e Big Brother

Gjatë “prime-t” të mbrëmshëm të Big Brother Vip pati shkëmbin batutash mes banorëve dhe moderatires Arbana Osmani. Në momentin që Arbana po lexont zarfin se...

Kush do ta paguajë faturën? Tabaku për rritjen e pagave: Do të pasurohet vetëm pakica për të cilën punon qeveria

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku  ka ngritur shqetësimet mbi pasojat që mund të sjellë për shqiptarët vendimi i qeverisë për rritjen e pagave. Përmes...

Lajmet e fundit